147 öğrenci Umre’ye uğurlandı

0
277

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen ve İslam İlmihali dersinden sınava girerek okullarında 1’nci, 2’nci ve 3’üncü olan 147 öğrenci Umre’ye uğurlandı.
Şahinbey Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep İl Müftülüğü ’nün birlikte organize ettiği projede İslam İlmihali kitabından sınava giren ve okullarında 1’nci, 2’nci ve 3’üncü olan 147 öğrenci gece sabaha karşı 03:00’da Umre’ye uğurlandı. Havaalanına öğrencilerin ailelerinin yanı sıra Şahinbey Belediye Başkan Vekili Cuma Güzel, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Gaziantep İl Müftü Yardımcısı Hamza Bayram ve Şahinbey Belediye Başkan Yardımcıları Birol Ülger, Erdal Kılınç’da gelerek öğrencileri uğurladılar.
ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE DUA EDİN
Şahinbey Belediye Başkan Vekili Cuma Güzel, genç yaşta Umreye gitmenin çok önemli olduğuna dikkati çekerek “Bizler İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğümüz ile iş birliği içerisinde, Şahinbey İlçesi’nde okuyan lise öğrencilerimize İslam İlmihali kitabını dağıttık ve onlar içerisinde bir yarışma düzenledik. Öğrencilerimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Müftülüğümüzün koordinesi ile topluca sınava tabi tutuldular. Her okulun 1’ncisini, 2’ncisini ve 3’üncüsünü Umreye gönderdik. Genç yaşta Umreye gidebilme imkânını yakalamakta onlar için çok güzel bir durum. İnşallah bu kutlu yolda kazasız belasız bir Umre yaparak tekrar dönerler. Umre ye giden öğrencilerimizden ülkemiz için, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bizler için dua etmelerini istiyoruz. Biliyorsunuz ilimize yakın olan bir bölgede Zeytin Dalı operasyonu başladı. Bu nedenle Mehmetçiklerimize de sizlerden ayrıca dua istiyoruz. Bu organizasyonda Sayın Valimiz Ali Yerlikaya ve Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun önemli katkısı bulunuyor. Ayrıca proje ortağımız olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep İl Müftülüğü ’ne bizlere vermiş oldukları destekten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN
Umre’ye giden öğrenciler Umre’ye gitmenin heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Öncelikle Şahinbey Belediyesi’ne, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve İl Müftülüğü ’ne teşekkür ediyoruz. Bu sınava bir amaç için girmiştik, bu amacımızda da başarılı olduk. Bu genç yaşta Umre’ye gitmek bizlere nasip oldu. Çok mutlu ve heyecanlıyız. Umreye gittiğimizde ülkemiz için, Cumhurbaşkanımız ve Mehmetçiklerimiz için dualar edeceğiz” dediler.
Umreye giden öğrencilerin velileri ise oldukça mutlu olduklarını belirterek, “Böyle bir organizasyon yaptığı için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız sınava hazırlanırken, Umreye gidebilmenin umudu ve hayaliyle hazırlandılar. Çok şükür kendilerini uğurluyoruz. Dinimiz ve Umrenin önemini bu genç yaşta çocuklarımıza yaşatan ve emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyoruz” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here