15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nden Rektör Gür’e ziyaret

0
381

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği İl Başkanı Mustafa Karacan ve beraberindeki heyet, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ü makamında ziyaret etti.    
15 Temmuz’un bir darbe girişimi olmasının yanı sıra aynı zamanda bir işgal girişimi olduğunu belirten Prof. Dr. Gür, “Çanakkale destanı bizim için neyi ifade ediyorsa, 15 Temmuz da aynısını ifade ediyor. Bu alçak darbe girişimini yapanlar en ağır şekilde cezalandırılmalı ve bir daha hiç kimse vatanına ihanet etmeyi aklına getirmemeli” diye konuştu.
Rektör Prof. Dr. Gür, Gaziantep Üniversitesi olarak; 50 binin üzerinde öğrencisi ve 4 bin civarında akademik ve idari çalışanı ile 15 Temmuz ruhunu yaşatmak, bu günü unutturmamak ve diri tutmak için 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nin yanında olduklarını ifade etti.
Ziyarette, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Gür’e onursal üyelik belgesi takdim edildi. Rektör Prof. Dr. Gür, bu üyelikten ömür boyu onur duyacağını ifade ederek, ziyaretlerinden dolayı tüm dernek teşkilatına ve yöneticilerine teşekkürlerini iletti.
15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği İl Başkanı Mustafa Karacan ise, 15 Temmuz’u diri tutmak adına, bir daha bu ülkede darbelerin olmaması için milli irade’ye kast eden alçak terör örgütü FETÖ’nün aziz milletimize anlatılması, üniversiteler ile ilgili yapılacak olan çalışmalarda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğunu söyledi. Karacan, “Türkiye’de bütün darbelerin yazarlığını yapan Batı, 15 Temmuz hain darbe girişimini de FETÖ’nün eliyle yaptırmaya çalışmış fakat karşısında çelikten daha sağlam duran aziz milletimiz sayesinde başarısız olmuştur. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği olarak tek temennimiz, aziz milletimizin Çanakkale Destanı ve 15 Temmuz Destanı’nı unutmamasıdır” şeklinde konuştu.
Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Türkkan, Akdeniz Bölge Başkanı İrfan Topal, Kahramanmaraş İl Başkanı Ramazan Demir ve beraberindeki heyet de ziyarette hazır bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here