61 engellinin tekerlekli sandalye mutluluğu

0
364

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla 61 engelliye akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye edildi.
Şahinbey Belediyesi’nde düzenlenen törene; AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Ahmet Uzer ve Nejat Koçer, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Engelli Dernekleri, engelliler ve aileleri katıldı. Kuran okunan törende 61 engelliye, akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye edildi.                                                                  ENGELSİZ BİR TÜRKİYE MEYDANA GETİRDİK
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti döneminde engellilerin önündeki engellerin kaldırıldığını belirterek, “Bugün verilen bu hizmeti sadece bir akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtımı olarak bakmamak lazım. Burada ortaya konan, her insanımızın ne kadar değerli olduğunu hissettirmek. Bu anlamda 2010 yılındaki değiştirdiğimiz Anayasa maddesiyle de Türkiye’de fert hukukunu getirdik. Bu madde sayesinde her insana aynı değeri verirken, aynı zamanda fırsat eşitliği de getirdik. Anayasamızda dezavantajlı kesimin avantajlı kesime dönüştürülmesi sağlanmıştır. AK Parti hükümetlerinden önce ve AK Parti hükümeti döneminde bazı muhalefet partileri engellilere, gençlere, yaşlılara ve kadınlara verilen imkanları engellediler. Anayasaya dava açarak verilen destekleri iptal ettirdiler. Biz 80 milyon el ele verip, Anayasa’nın 10 maddesini değiştirerek, bundan sonra ülkemizde engellilere, yaşlılara, çocuklara, gençlere, hastalara ve fakirlere yapılacak yardımlar hiçbir şekilde engellenemez diyerek, engellilerin önüne konulan engelleri kaldırdık. Şahinbey Belediyemizi yaptığı böylesi önemli bir projeden dolayı kutluyorum” diye konuştu.
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’Nİ TEBRİK EDİYORUM
AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de Şahinbey Belediyesi’nin yılın her gününde engellilerin yanında oluğunu belirterek, “AK Parti belediyeciliği sosyal anlamda toplumun bütün kesimlerini kucaklayan ve bütün kesimlerine destek olmayı hedefleyen bir anlayış içerisinde oldular. Bu anlamda Şahinbey Belediyemizin yıllardır sadece engeliler için değil yoksula ve mağdura vermiş olduğu desteği takdirle izliyorum. Bu çalışmalarının her zaman destekçisiyiz. Emeği geçen bütün Şahinbey çalışanlarını yürekten kutluyorum. Engelli kardeşlerimizin hayat şartlarını yükseltmeye yönelik her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Şahinbey Belediyemiz yılın 365 günü engelli kardeşlerimizin yanında olarak onlara akülü ve manuel tekerlekli sandalye veriyor. Ayrıca Ampute takımımızın da ortaya koymuş olduğu başarı hepimizi gururlandırdı. Ampute Milli Takımımız Türkiye’nin yüzünü ağartan bir sonuç aldı. Ancak, o milli takımın içerisinde yer alan ana kadroyu Şahinbey Belediyemizin oyuncuları oluşturuyor. O gün final maçını gözyaşları içinde izlerken, engelli kardeşlerimizin milli duygularımızı coşturması ve gurumuzu artırması da çok önemli ve değerliydi” dedi.
SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ GÖSTERDİK
AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ise AK Parti hükümetiyle birlikte yardıma muhtaç insanların yüzünün güldüğünü belirterek, “Çok güzel bir organizasyonda bir araya geldik. Yıllarca bu ülkede belediyeler, görevlerinin yol, asfalt ve kaldırımdan ibaret olduğunu bu milletin kafasına yerleştirdiler. Ancak, AK Parti’nin iktidara gelişi ile birlikte bu işin sosyal devlet ve sosyal belediyecilik yönünün de oluğunu yaptığımız çalışmalarla cümle âleme gösterdik. Daha önce engellilerin yüzüne bakılmaz, evinde ziyaret edilmezdi. Hangi belediye engellilere akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtır, akıllı klozet alıp hediye ederdi? Bu konuda son 15 yılda Türkiye’de bir devrim yaşıyoruz. Bizler garibin, gurabanın ve Allah’ın takdiriyle bu şekilde dünyaya gelen insanların yardımına belediyelerimizin eliyle ulaşıyoruz. Bu araba ihtiyacı olan kişinin en lüks arabasıdır. Belediyemiz bu insanlarımızın ihtiyacını karşılama yönünde bir çalışma yapıyorsa buna ancak şapka çıkartılır” şeklinde konuştu.   

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, belediye olarak engellilere bin 765 akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıttıklarını belirterek, engellilerin yanlarında olacaklarını söyledi. Engellilerin yanlarında olmak için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Tahmazoğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler günü eskiden sadece anmalarla kutlanırdı ama biz bunlar ı fiiliyata döktük. Göreve geldiğimiz günden beri engelli kardeşlerimizi alana çıkarılmasıyla ilgili çalışmalar yaparak tekerlekli sandalye dağıtıyoruz. Eskiden tekerlekli sandalye almak için torbalarla mavi kapak toplamayarak alınırdı. Ama biz hiç bir şey istemeden ihtiyacı olana yılın her günü tekerlekli sandalye veriyoruz. Bugün 61 tane dağıtıyoruz ve bu güne kadar bin 765 akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıttık” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here