Adalet Bakanı Gül: Terörü bitireceğiz

0
365

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan polis ve askerlere rahmet dileyerek, “Terörle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecek ve terörü bitireceğiz” dedi. 
Gaziantep’te bu yıl ilk kez düzenlenen Ceza infaz Kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında işyurtlarında üretmiş oldukları el emeği göz nuru ürünlerin tanıtımının ve satışının yapılacağı “İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı” 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda açıldı.
Fuarın açılışında konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, dün ve bugün hain terör örgütüyle mücadele ederken şehit olan asker, polis ve koruculara Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Türk milletine baş sağlığı diledi.
Şehitlerin emaneti olan aziz vatanı kıyamete kadar korumayı bir şeref bildiklerini, 1071’den beri Anadolu’yu hiç kimsenin aziz Türk milletinden ayıramadığını ve ayıramayacağını aktaran Gül, hiç kimsenin, hiçbir terör örgütünün ve bu örgütleri maşa olarak kullanan hiçbir gücün Türkiye Cumhuriyeti devletine diz çöktüremeyeceğini vurguladı. 
BU TOPRAKLAR HAİNLERE KARŞI DİK DURUŞUN ADIDIR
Gül, Gaziantep’in milli duruşun şehri olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: “Bu topraklarda operasyon çekmek isteyenler her zaman olmuştur. Bu aziz topraklarda milletimize diz çöktürmek isteyenler hep olmuştur ama şunu bilmiyorlardı, bu milletin içinden çıkan Şehitkamiller, Şahinbeyler, Karayılanlar var. Bunu 100 yıl önce bu topraklarda düşmanlar gördü. ‘Tanklarla, tüfeklerle uçaklarla bu millete diz çöktürürüz’ diyenler Ömer Halisdemirleri, 15 Temmuz’da polisiyle, askeriyle, kahraman vatan evlatlarıyla, 7’den 70’e zenginiyle fakiriyle nasıl bir direniş gösterdiğini de bu hainler gördüler. Bu topraklar hainlere karşı, terör örgütlerine karşı dik duruşun adıdır. Bu topraklar, kanı pahasına, şehadet pahasına bu topraklarda bağımsızca yaşayan özgür, asil milletimizin bağımsız topraklarıdır. Bu nedenle 100 yıl önce bu kahramanca direnişi görenler 100 yıl sonra 15 Temmuz’da da gördüler. Türkiye 15 Temmuz’da 80 milyon gazi olmuştur. Şer odakları ne yaparsa yapsın bizler ilerlemeye, üretim yapmaya, büyümeye devam edeceğiz. Ülkemiz inşallah bu sene de ekonomik büyümesine çok iyi bir noktaya ulaştırmış olacak.”
ABDÜLKADİR YÜKSEL’İN ADI HASTANEDE YAŞATILACAK
Gaziantep’e yapılan yatırımlara da değinen Gül, Perilikaya Devlet Hastanesinin çok yakında hizmete gireceğini dile getirerek, “Gaziantep milletvekilleri olarak Sağlık Bakanımıza bir öneri götürdük. Perilikaya Devlet Hastanesinin adının Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi olması yönünde. İnşallah Sağlık Bakanımız da onu uygun buldu. Gaziantepli hemşehrilerimiz adına inşallah Abdülkadir Yüksel ağabeyimizin adını orada yaşatma imkanına kavuşmuş olacağız.” diye konuştu.
MAHKEMELERDE TİYATRO OYNAMAYA DEVAM EDİYORLAR
Bakan Gül, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunanların yargı önünde hesap verdiklerini anımsatarak, şöyle devam etti: “Bu hainlerin yapmış oldukları işgal girişimi devletimize, milletimize, bayrağımıza yapmış oldukları saldırı asla karşılıksız kalmayacaktır. Bunun takipçisi milletimiz adına biz olacağız. Hiç bir şekilde bu hainlerin yargı önünden kaçmasına ve cezasız kalmalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Mahkemelerde tiyatro oynamaya devam ediyorlar. Kendisi tankın içerisinde suçüstü yakalanmış. Hakim soruyor, o da neredeyse suçu hakimin üzerine atacak. Bütün bunların en adil ve hızlı bir şekilde mahkemelerimizde yargılanmaları devam ediyor. Gezi sürecinden bu yana başlayan tüm bu girişimlerde aslolan Türkiye’nin bekasını ortadan kaldırmaktır. Eğer Türkiye başarısız, hasta adam pozisyonunda olsaydı, kimse Türkiye ile uğraşmazdı. Meyveli ağaç taşlanır. Bir iş yaparsanız önünüze engel koymaya çalışırlar. Türkiye de şaha kalktığı için, öncü bir ülke olduğu için gezi süreciyle başlayan bir ortadan kaldırma, Türkiye’nin gidişatını engellemeye yönelik bir proje ortaya kondu. Gezi meselesinin birkaç ağaç olmadığı, Türkiye’yi geriletmek, Türkiye’de bir iç karışıklık ortaya koymak, seçilmiş hükümeti ortadan kaldırmak olduğunu söylediğimizde buna kendi arkadaşlarımız da dahil belki istihza edenlerin, bugün tüm bu gerçekleri gördüğü ortada. Gezinin de bir FETÖ işi olduğu, gezi sürecinden başlayan tüm bu meselelerin arkasında, FETÖ’nün devlet içeresine sızmış unsurlarının olduğu bugün gün gibi ortaya çıkmıştır.” 
CHP’Lİ TEZCAN’A CEVAP VERDİ
CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili söylediği sözlere de değinen Bakan Gül, şöyle konuştu: “Şimdi çıkmış bir tanesi diyor ki; ‘faşistsin, diktatörsün’ İktidara birilerinin arkasında ister vesayetçiler, ister darbeciler, farklı bir takım güçlerle işbirliği yaparak darbecilere sığınarak iktidara gelmeye alıştığın için, diktatör nedir, faşist nedir onu en iyi sen bilirsin. Ama demokrat kimdir, demokrasi nedir onu anlayamazsın. Asıl faşizm ve diktatörlük silahları, tankları millete çevirmektir. Asıl demokrat ve demokrasi kahramanı da millete çevrilmiş namlunun karşısına geçip ‘Milli iradeden başka hiçbir güç tanımadım’ demektir. Milli iradeden başka hiçbir şeye selam durmayan ve milli iradeden, sandıktan başka hiçbir gücü olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dünya demokrasi tarihine geçen bir demokrasi kahramanıdır. Eğer faşist, diktatör örneği aramak istiyorsan çok fazla yorulmana gerek yok, etrafında ve kendi tarihinde, geçmişinde çok fazla var. Yarın cumhurbaşkanlığı seçimi için sizler de çıkacaksınız, milletin gözünün içine bakacaksınız. Milletin oy verdiği, seçtiği birine nasıl siz hakaret vari ifade kullanırsınız. Bu hakaretlerin hiçbir şekilde karşılığı yoktur. Bir 15 Temmuz gazisi olarak milli iradeyle, milletimizle omuz omuza gece gündüz çalışan bir cumhurbaşkanına, bir kişiye böyle bir ifade kabul edilemez. Kem söz sahibine aittir. Bunlara gülüp geçeriz. Bu lafları aynen kendisine iade ediyoruz. Türkiye siyasetinin seviyesini alçakça aşağılık bir seviyeye indirmenin kimsenin hakkı yok. Ama biz kim ne derse desin iş yapacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here