Afrin operasyonu için sağlık hizmetleri hazır

0
325

Türkiye’nin hazırlık yaptığı Afrin operasyonu öncesinde sınır ötesindeki hastanelerde hazırlıklar hızla devam ediyor. Gaziantep’ten bir heyet, Suriye’nin Halep kentine bağlı El Bab ilçesinde Sağlık Bakanlığı tarafından inşa edilen 200 yataklı hastane ile mevcutta bulunan sağlık tesisinde incelemelerde bulundu.
Gaziantep İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut, Vali Yardımcısı Şenol Esmer ve Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ile birlikte Suriye’nin Halep kentine bağlı El Bab ilçesinde Sağlık Bakanlığı tarafından inşa edilen 200 yataklı hastane ile mevcutta bulunan sağlık tesisinde incelemeler yaptı.
Yapımına devam edilen 200 yataklı hastane ve mevcut hastane hakkında yetkililerden bilgi alan İl Sağlık Müdürü Turgut, beraberindeki heyet ile birlikte sunulan hizmetleri değerlendirdi.
Hastane yapımı tamamlandığında Suriyeli vatandaşlara en iyi şekilde sağlık hizmeti sunacağının bilgisini veren Turgut, sınır ötesinde görev yapan sağlık çalışanları ile de bir araya geldi. Çalışanların istek ve taleplerini dinleyerek özverili ve fedakâr çalışmalarından dolayı tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here