Afrin şehitleri için gül dikildi

0
213

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN)’de, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör yapılanmalarına yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan her bir asker için gül dikildi.
GAÜN Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Kültür Müdürlüğüne bağlı öğrenci kulüpleri tarafından Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit düşen Mehmetçikler adına gül dikilerek, şehitlerin künyeleri konuldu.
HATIRALARI HER ZAMAN YÂD EDİLECEK
Dikilen güllerin şehitlerin anısına yakışır şekilde oluşturulduğunu ifade eden GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, “Afrin’de canlarını feda eden, ülkenin birlik, beraberlik, ikbal ve istikbali için hayatını ortaya koyan gençlerimiz için, o fidanlarımız için Gaziantep Üniversitesi olarak öğrenci kulüplerimizin eşliğinde onların hatırasını canlandırmak istedik. Burada her bir öğrenci kulübümüz, her bir şehidimizin adına gül dikip künyesini fidanın başına bırakarak hatıralarını canlandıracak. Benim diktiğim fidan Karamandan bir şehidimizindi. Şehit aileleri ile kulüp öğrencilerimiz irtibata geçip onların üniversitemizde bir fidanlarının olduğunu ve her zaman hatıralarının yâd edildiğini bilecekler. Hem aileleri sürekli hatırlanacak hem de öğrencilerimiz o şehitlerimiz hatırasına en azından onların gül fidanlarını büyüterek bu hayatta onların eserlerini koruyacaklar” diye konuştu.
GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Zeytin Dalı Harekâtı şehitlerinin anısını yaşatmak için böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here