Anka Hastanesi’nde 8 Mart kutlandı

0
331

Özel Gaziantep Anka Hastanesi yönetimi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hastanede tedavi gören kadın hastalara, hekimlere ve personele karanfil vererek, tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutladı.
Özel Gaziantep Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Zeynal Abidin Kaplan, Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Uzman Doktor Cengiz Bayram ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına tek tek bütün birimleri gezerek kadın doktor ve çalışanlar ile hastanede tedavi gören kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Hastane yönetiminin bu davranışı, doktor ve hastane personelini mutlu ederken, hasta ve hasta yakınlarının da takdirini topladı. Hastanenin idari kadrosu ile birlikte tüm hasta odalarını ziyaret eden hastane yönetimi hastaların sağlık durumunu da sorarak, onlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Kadınların ülke kalkınmasının önemli dinamikleri arasında yer aldığını dile getiren Özel Gaziantep Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Zeynal Abidin Kaplan, hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alan kadınlarımızın bir anne, eş ve çalışan olarak her zaman topluma önemli katkılar sağladığına dikkat çekerek, kadınlarımızın sadece bir gün değil her zaman hatırlanmaları ve kıymetlerinin bilinmesi gerektiğini söyledi.
Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Uzman Dr. Cengiz Bayram,”Çalışanlarımızın büyük bir kısmı kadınlardan oluşmakta. Sağlık alanında olduğu gibi diğer alanlarda da başarı ve özveri ile çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan kadınlarımıza minnettarız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
Özel Gaziantep Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu ise kadın hekimlerimiz, sağlık çalışanı kadınlarımız insanlara faydalı olmaya çalışırken zaman zaman şiddete maruz kalıyor. Biz artık hem sağlık çalışanlarımıza hem de tüm kadınlarımıza yönelik şiddet ve cinayetlerin son bulmasını istiyoruz. Sevgi, şefkat ve özverinin simgesi olan kadınlarımızın hak ettikleri şekilde, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here