Anuga Fuarı’na Gaziantep damgası

0
335

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Uluslararası Anuga 2017 Gıda Fuarı’na, KOSGEB ve UR-GE projelerinde yer alan 40 girişimci üyesiyle birlikte katılım sağladı.
107 farklı ülkeden 2 bin 405 firmanın stant açtığı fuarda GTB üyeleri, Türk ve yabancı ülkelerin stantlarında incelemelerde bulunarak, ikili iş görüşmelerinde bulundu. Dünyanın en büyük gıda fuarı olarak kabul edilen Anuga 2017 Gıda ve İçecek Fuarı, ‘Geleceğin Tadı’ temasıyla Almanya’nın Köln kentinde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Türkiye’nin 258 firma ile temsil edildiği fuara, Gaziantep Ticaret Borsası 40 girişimci üyesiyle birlikte katıldı. KOSGEB desteğinin yanı sıra Ekonomi Bakanlığı Gıda ve Bulgur- Bakliyat Sektörü İhracat Takımı UR-GE projeleriyle ANUGA fuarındaki yerlerini alan GTB üyeleri, fuar kapsamında ikili iş görüşmeleri ve uluslararası ekonomik iş birliği toplantılarına katılarak, stant ziyaretlerinde bulundu.
Anuga fuarının merkezi KölnMesse’de dünyanın farklı ülkelerinden gelen gıda tedarikçileriyle bir araya gelen GTB üyeleri, ayrıca GTB tarafından kendilerine yönelik kristal salonda özel organize edilen ‘Business to Business’ (B2B) görüşmelerine katıldılar. GTB heyeti burada Almanya ve Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen alım heyetlerine ürünlerini tanıtma ve tanışma fırsatı buldu.
GTB üyeleri, 107 ülkeden 2 bin 405 gıda üreticisi firmanın stant açtığı fuarda, gün boyu stant ziyaretleri gerçekleştirerek yenilikçi ve organik ürünler hakkında bilgiler aldı.
GTB heyeti ayrıca fuar kapsamında Köln ABC Towerda Avrupalı İş Adamları Derneği’nin (EUBA) ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya da iştirak ederek, Avrupa’ya ihracat ve yatırım olanakları hakkında bilgi aldı. Anuga 2017 Gıda ve İçecek Fuarı 11 Ekim’de sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here