Aslı Özen, Galeri İdil’de, “Tutku” isimli sergi açacak

0
284

Gaziantep Özel SANKO Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen, İstanbul Galeri İdil’de, 24 Ocak’ta “Tutku” isimli sergi açacak.
Trabzon 1956 doğumlu olan sanatçı, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Resim Bölümünü bitirdi. Devlet okullarındaki görevinden emekli olduktan sonra, SANKO Okulları’nda 17 yıl resim öğretmenliği yaptı.
Sanatçı, 2004 yılından itibaren SANKO Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyeliğini ve küratörlüğünü yürütmektedir.
Sosyal içerikli figüratif konuları, mekan figür bağlantısı kurarak çalışan sanatçı, yöresel doku olan keşan ve peştamalı evrensel kaygılar içerisinde sanatsal ögeler kullanarak ifade etmektedir.
1’inci ve 2’inci Uluslararası Gaziantep Ressamlar Buluşması’nın koordinatörlüğünü üstlenen sanatçı, 22 kişisel sergi açmış olup, 100’den fazla karma sergi, ulusal ve uluslararası çalıştay, sanat festivali ve birçok sanat fuarına katılmıştır.
Çorum Müzesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Datça (UKKSA) Uluslararası Kinitos Kültür Sanat Akademisi Çalıştayı, Uluslararası Çoruh Plastik Sanatlar Çalıştayı, Uluslararası Ferko Art Sanat Sempozyumu, Uluslararası Bulgaristan Velingrat Çalıştayı, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Çalıştayı, Konya Karatay Üniversitesi Uluslararası Sanat Çalıştayı, Trabzon Uluslararası Femin Art Çalıştayı, Uluslararası Gaziantep Sanko Sanat Galerisi Çalıştayları koleksiyonlarında, özel galeriler, yurt içi ve yurt dışındaki bir çok koleksiyonerde eserleri bulunan sanayçı, BRHD ve KPSD üyesi olup, 1992 Gaziantep Valiliği Amblem Yarışması 1’incilik ödülü sahibidir.
Aslı Özen’in, Vali Konağı Caddesi No 45 Nişantaşı/İstanbul adresinde bulunan Galeri İdil’de 24 Ocak Çarşamba günü saat 18.30’da açılacak sergisi, 24 Şubat’a kadar gezilebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here