Avrupa Şampiyonu hokeyciler Gaziantep’te

0
229

Avrupa Şampiyon Kulüpler Salon Hokeyi Turnuvasında şampiyon olarak Türkiye’nin göz bebeği haline gelen Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey kafilesi gecenin geç saatlerinde Gaziantep Havalimanına indi. Uçakta bulunan yolcuların sevgi gösterileri arasında uçaktan inen sporcuları Gençlik Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve kulüp yöneticileri karşıladı. Gaziantep Polis Gücü Spor Kulübü ve sporcuların desteklenmesi gerektiği ifade eden sporseverler ‘Onlar görevlerini yaptı, sıra Gaziantep’te’ yorumunu yaptı.
Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyon Kulüpler Salon Hokeyi Turnuvasında (Eurohockey İndoor Club Challenge I, Men) Türkiye’yi temsil ederek Avrupa Şampiyonu olan Gaziantep Polis Gücü Spor kafilesi gecenin geç saatlerinde Gaziantep’e döndü. Gaziantep Havalimanında Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve kulüp yetkilileri tarafından karşılanan sporcular zaferlerinin mutluluğunu kulüp yöneticileriyle paylaştı. Polis Gücü Spor Hokey takımının Türkiye ve Gaziantep adına önemli bir başarıya imza atarak Türk milletinin gurur kaynağı olduklarını ifade eden Gençlik ve Spor Müdürü Ökkeş Demir sürdürülen çalışmalarla sporun son dönemlerde önemli oranda geliştiğini, elde edilen sonuçların bu gelişmenin en güzel örneği olduğunu ifade etti. Demir hokey sahası olmayan bir kentten Avrupa Şampiyonluğuna uzanan başarının küçümsenemeyeceğini de ifade ederek temeli atılan açık alan hokey sahasının yakın bir süre içerisinde tamamlanarak hizmete gireceği müjdesini de verdi. Gaziantep Polis Gücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan ve Teknik Direktör Yusuf Kasım’ı kutlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir sporcularla da uzun uzun sohbet ederek şampiyonaya giden yolun başarı öyküsünü dinledi.
Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey Takımının üst üste dördüncü kez Avrupa şampiyonu olduğunu ifade eden Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan namağlup unvanla elde edilen bu başarının Güneydoğu Anadolu ve ülke genelinde birçok sporcuya örnek oluşturacağını ifade ederek “Aslanlarımın gözlerinden öpüyorum. Çok şükür bu yıl dördüncü kez kendi kategorimizde Avrupa Şampiyonu olduk. Şampiyonluğumuzu ve şampiyonluk kupamızı Afrin Şehitlerine armağan ediyoruz. Bugün Avrupa’nın en güçlü takımlarıyla karşılaşmış olan ekibimiz milletimizin ortak gururu olmuştur. Mayıs ayında da inşallah açık alan da gerek kız takımımız gerekse erkek takımımız aynı başarıyı gösterecek açık alan hokeyinde de Avrupa Şampiyonluk kupalarını Gaziantep’e getireceklerdir. Şampiyonlukta büyük emekleri bulunan değerli hocamız takımlarımızın Teknik Direktörü Yusuf Kasım ve ekimine teşekkür ediyor, sporcularımızı gözlerinden öpüyorum” dedi.
Dört yıl üst üste Avrupa Şampiyonu olmayı başaran Gaziantep Polis Gücü Hokey Takımı sporcularının görevlerini fazlasıyla yaptığını ifade eden sporseverler tamamı Gaziantepli gençlerden oluşan takımı kentin ödüllendirmesi gerektiğini ifade ederek “Gaziantepli hokeycilerimiz 4 yıl üst üste Avrupa Şampiyonluk kupasını Gaziantep’e getirmeyi başarmıştır. Onlar görevlerini yaptı. Sıra Gaziantep’te. Bu gençlerimiz ödüllendirilmeli, Gaziantep Polis Gücü Spor Kulübü desteklenmelidir” yorumunu yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here