Avrupa’da Türk hokeyi rüzgârı esiyor

0
238

Avrupa Şampiyon Kulüpler Hokey Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey Takımı Slovakya’nın en güçlü takımı olan Senkvıce Hokey Takımı’nı 5-3’lük skorla yenerek şampiyonada ki iddiasını ortaya koydu.
Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da bu gün başlayan Avrupa Şampiyon Kulüpler Hokey Şampiyonasına Türkiye’yi temsilen katılan Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey Takımı şampiyonaya hızlı başladı. Avrupa’nın en güçlü hokey takımlarından birisi olan Slovakya’nın Senkvıce takımıyla karşılayan Gaziantep Polis Gücü Hokey Takımı karşılaşmayı 5-3’lük bir sokarla kazanırken şampiyonanın iddialı takımları arasında yer aldığını bir kez daha gösterdi.
Sporcularına güvendiğini ve Avrupa’ya kazanmak için geldiklerini ifade eden Gaziantep Polis Gücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, “Bugün ilk maçımızı Avrupa’nın güçlü takımlarından Slovakya’nın Senkvıce Hokey takımıyla yaptık. Maça hızlı başlayan sporcularımız güzel bir sonuçla şampiyonada ki iddialarını ortaya koydu. Önümüzde zorlu maçlar var ama biz bu maçları alacağımıza inanıyoruz. Sporcularıma güveniyorum” dedi.
Maç sonrası sporcuları kutlayan Başkan Kaplan diğer maçlarda da başarılar diledi.
Gaziantep Polis Gücü Spor Teknik Direktörü Yusuf Kasım’da sporcuların güçlü rakipleri karşısında soğuk kanlılıklarını koruyarak tamamen maça odaklandıklarını ve sahaya kazanmak için çıktıklarını ifade ederek bundan sonraki maçların da önemli olduğunu bildirdi. Kulüp Genel Sekreteri İsmail Eryoldaş’ta güçlü bir Avrupa takımı karşısında maçı kazanmanın önemli olduğunu ve hedeflerine ulaşmak için ilk takımı geçmeyi başardıklarını ifade ederek oyuncuları kutladı.
Karşılaştıkları ilk maçı alan Türk ekibi maçı izlemeye gelen Çek Cumhuriyeti vatandaşları tarafından da coşkuyla alkışlandı. Sporcular tamamen maçlara odaklandıklarını ve Türkiye’ye bir şampiyonluk kupası götürmek istediklerini ifade ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here