Bakkallara ‘ilaç’ operasyonu

0
241

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri Şahinbey İlçesi’nde bulunan bakkallara ilaç operasyonu düzenledi. Denetimlerde binlerce ilaca el konuldu.
Şahinbey Belediyesi 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Halkın sağlığını ön planda tutarak çalışmalar yapan Şahinbey Belediyesi Zabıta ekipleri 420 işyeri denetimi yaparak, halk sağlığını tehdit eden 6 bin paket ilaca el koydu.
HALKIN SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, halkın sağlığıyla oynanmasına müsaade etmeyeceklerini belirterek, “Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, normal şartlarda eczanelerde satılması gereken, fakat bakkallarda satılan ilaçları toplayarak gerekli müdahaleleri yaptılar. Normalde bu ilaçların doktor reçetesiyle eczanelerden alınması gerekiyordu; Ancak kontrolsüz bir şekilde bakkallarda satılarak vatandaşlarımızın can güvenliğini ve sağlığını tehlikeye atmaktaydı. Bu nedenle Şahinbey Belediyesi Zabıta ekiplerimiz müdahalede bulunarak operasyon düzenlediler ve 6.000 civarında ilaca el konuldu. Bu ilaçları Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz ve bu ilaçlardan kullanılması gereken varsa değerlendirecek. Kullanılmayacak olanlar da imha edilecek. Bu şekilde halkın sağlığıyla oynayan ve halkın sağlığını tehlikeye düşüren bakkallara ve işyerlerine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here