Başbuğ Türkeş için şiir yarışması

0
535

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanlığı ve TÜRKAV Gaziantep Şubesi, Ülkücülerin efsane lideri Başbuğ Alparslan Türkeş anısına ödüllü şiir yarışması düzenliyor. Yarışmada dereceye girecek 50 şiir kitap haline getirilecek, kitabın ön sözünü de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yazacak.  
MHP Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan, yaptığı açıklamada, Alparslan Türkeş’in doğumunun 100. yılı anısına düzenlenen şiir yarışmasında, dereceye giren şiirlerden, birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye ise bin TL, ayrıca, mansiyon ve jüri ödülü olarak 500 TL ödül verileceğini bildirdi.
Taşdoğan, “Asrın Destanı Başbuğ adlı şiir yarışması için başvurular ise 15 Kasım günü gece yarısı sona erecek. Ödül töreni ise 25 Kasım Cumartesi günü yapılacak” dedi.  
KİTABIN ÖNSÖZÜNÜ DEVLET BAHÇELİ YAZACAK
MHP İl Başkanı Taşdoğan, Türkiye genelindeki tüm şairleri ve şiir sevenleri yarışmaya katılmaya davet etti. Taşdoğan, ilk 50’ye giren şiirlerin ise kitap haline dönüştürüleceğini belirterek, “Kendisine güvenen şairlerin, tüm şiirseverlerin yarışmaya katılmalarını bekliyoruz. Güzel ödüllerimiz olacak. Dereceye giren 50 şiirden ise kitap oluşturulacak ve 10 bin adet basılacak. Bu kitabın ön sözünü de Genel Başkanımız Devlet Bahçeli yazacak” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here