Başkan Fadıloğlu, öğrencilerle buluştu

0
224

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ programına katıldı. Başkan Fadıloğlu, hayat tecrübelerinden örnekler sunarak öğrencilere gelecekteki kariyerleriyle ilgili bazı tavsiyeler verdi.
Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ programında öğrencilerle buluştu. Başkan Fadıloğlu, öğrencilere kariyer planlamalarını en iyi şekilde yapmaları tavsiyelerde bulundu.
Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü İlknur Evgülü, Şehitkamil Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Okulumuz hepinizin bildiği üzere 2013 yılında Şehitkamil Belediyemiz tarafından yaptırılıp ve Milli Eğitim Bakanlığının kullanımına teslim edilmişti. Bu nedenle sizleri burada ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Başkanımız her konuda okulumuza desteklerini sürdürüyor. Vermiş olduğu her türlü destekten dolayı Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bugün Başkanımızın hayatıyla ilgili kesitler sunarak siz değerli öğrencilerimize önemli tavsiyelerde bulunacak. Başkanımıza vereceği değerli bilgilerden dolayı şimdiden şahsım ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.
YAPTIĞIMIZ İŞİN EN İYİSİNİ YAPMAK ZORUNDAYIZ
Rıdvan Fadıloğlu ise, hayat tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. Öğrencilere kendi hayatından kesitler anlatarak öğüt veren Başkan Fadıloğlu, şöyle konuştu: “Şu anda sizler üniversite sınavına odaklanmışsınız. Akademik başarı mutlak olarak gerekli fakat bir insan kendini sosyal olarak geliştirmemişse, akademik başarının da hiçbir manası yoktur. Şu anda sizlerin hayalleri, idealleri var, olması da lazım, büyük hedefler koymak lazım ama bu hedeflere koşarken, insani değerleri hiçbir zaman unutmamamız lazım. Akademik olarak hepimizin kendine göre bir kapasitesi var. Kimi matematikte iyidir, kimi fizikte iyidir, kimisi ise İngilizce de iyidir. Ama onun ötesinde iyi insan olmak hepimizin asli vazifesidir. Olmazsa olmazımızdır. Akademik çalışmaların yanında eğer iyi birey olursak, önümüz her zaman açıktır. Allah’ın izniyle ummadığınız yerden ummadık kapılar açılacaktır. Sizler yarın ebeveyn olarak en önemli sizden sonraki nesli işleyeceksiniz, hepiniz birer eğitmensiniz. En baştaki eğitmen anne babadır. Önce kendimizi evlatlarımızı eğitecek hale getirme zorunluluğumuz var. Hayatta işlemesi en zor olan şey ve bunları işleyip o noktaya getire bilmek birey olarak bizim elimizde. Bunun için çok çalışmamız ve çok okumamız gerekiyor. Sizler bir kere imam hatipli olarak çok şanslısınız. İşi aslı ve manevi değerleriyle ilgili ebedi hayata yönelik olarak bilgilerle donatılıyorsunuz. Buda sizin için çok büyük bir avantaj. İşin o boyutundan bakarak, yarın nitelikli bireyler, nitelikli şahıslar olarak en önemlisi olarak bizden sonraki nesilleri işleyebilmektir.”
Başkan Fadıloğlu, programın geri kalan bölümünde öğrencilerin sorularını cevapladı. Program sonunda İlknur Evgülü, Fadıloğlu’na hediye takdim etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here