Başkan Kılıç, UCLG-MEWA toplantısına katıldı

0
320

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Yerel Yönetimler ve Sosyal İçerme Forumu İstanbul’da yapıldı. Toplantı ve foruma Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç da katıldı. 
Sancaktepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Eş Başkanı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, UCLG-MEWA ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç ile Türkiye’den ve dünyadan birlik üyesi belediye başkanları katıldı.
Oğuzeli Belediye Başkanı Kılıç “Yönetim Kurulu Üyesi olduğumuz; Uluslararası Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA)’nın düzenlediği, İstanbul Sancaktepe’de gerçekleştirilen, Yerel Yönetimler ve Sosyal İçerme Forumu tamamlandı. Ev sahibi Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in yakın ilgisine teşekkür ediyorum” dedi. 
HİZMET ANLAYIŞIMIZ İNSANA HİZMET ODAKLI
Seçimle göreve gelen gelediyeler olarak; Anayasa’da belirtilen bir görev olan sosyal devlet prensiplerinin hayata geçirilmesini, aç ve açıkta hiç kimsenin bırakılmamasını, güven ortamında mutlu ve huzurlu şehirlerin oluşturulmasını, fiziki, sosyal ve kültürel belediyecilik birlikteliğinin gerçekleştirilmesini amaçladıklarını vurgulayan Başkan Kılıç, “Birçok esere imza atıyoruz. Birçok yollar, köprüler, altyapı, üstyapı yatırımları, kültür merkezleri, sosyal tesisler yapıyor, yeşil alanlara imza atıyoruz. Bunlar insanlara yapılan dolaylı hizmetlerdir” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here