Belediyeden yaşlılara soba kurma hizmeti

0
432

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Aktif Yaşam ve Eğitim Merkezi, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yaşlılara yönelik hizmetlerine soba kurma ve yakma işini de ekledi.  
Merkez, ‘Evde Yaşama Destek Birimi’ ekibi her koşulda olduğu gibi soğuk kış günlerinin başlangıcında da yaşlıların yanında olduğunu gösteriyor. Birim, yaşlı çiftlerin evlerine giderek hem sobalarını kuruyor hem de sobanın nasıl yakılacağı ile ilgili bilgiler veriyor. Soba kurumunun yanı sıra yaşlıların tansiyonlarını da ölçen birim, aynı zamanda evinin temizliğini de yapıyor.  
İtfaiye Daire Başkanlığı eğitmeni Fuat Yılmaz eşliğinde yaşlılara soba konusunda eğitimler veriliyor, tehlikelere karşı nasıl önlem alınacağına dair bilgiler veriliyor. Ardında yaşlıların sobaları kuruluyor. Ekim ayından buyana 218 evde soba kurulumunu gerçekleştiren ‘Evde Yaşama Destek Birimi’ bu ay sonuna kadar soba kurumlarını ve eğitimlerini sürdürecek.
Eğitimci kursların yanı sıra farklı etkinliklerle yaşlılara farklı bir yaşam alanı sunmaya çalışan ‘Evde Yaşama Destek Birimi’ sağlıklı yaşam, pastacılık, tiyatro, koro, okuma-yazma, Kuran’ı Kerim gibi alanlarda da kurslar düzenliyor.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here