Birgül Al’ın imza gününe büyük ilgi

0
804

Yazar Birgül Al, ikinci kitabı “Kumsalın Sonu”nu, CNR 5. Uluslararası Kitap Fuarı’nda okurları için imzaladı. Sınırlarımızın hemen yanındaki bir iç savaşın gerçek yüzünün yanında; aşka ve kadına dair çarpıcı bir hikâyenin anlatıldığı “Kumsalın Sonu”nun imza gününe ilgi büyüktü.
İlk olarak “Eylül Yaprakları” şiir kitabıyla edebiyat dünyasına giriş yapan yazar Birgül Al, ilk romanı “Kumsalın Sonu” ile okurlarıyla buluştu. Birgül Al, CNR 5. Uluslararası Kitap Fuarı’nda kitabının imza gününe katıldı ve romanını kitapseverler için imzaladı.
İmza gününe gelen okurları ile sohbet eden ve kitap imzalayarak fotoğraf çekirme taleplerini geri çevirmeyen Al, kitap okumanın insanın kendini geliştirme husunda önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Kitaplar, kültürümüzü yükselten merdivenlerdir. Okunan her kitap da kültürel anlamda aşılan bir basamaktır. Kendimizi geliştirmenin en faydalı yoludur kitap okumatır. O yüzden bizler de mümkün olduğu kadar çok kitap okumalıyız” dedi.
İmza gününe gelen kitapseverlerin büyük kısmının gençlerden oluşmasının sevindirici olduğunu kaydeden Al, özellikle okullarda kitap okumanın teşvik edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
KUMSALIN SONU
Birgül Al’ın kaleme aldığı ve Puslu Yayıncılık tarafından yayınlanan “Kumsalın Sonu” akıcı üslubu ve çarpıcı konusuyla başucu kitabınız olmaya aday.
Romanın konusu kısaca şöyle:
“Hayat nasıl bu kadar acımasız olabiliyor? Doğruyu, hak ve adaleti bulan bir avukat, suçu sabit duygularının katiline gereken adaleti tecelli ettiremiyor. Kanun kitapları yetersiz kalıyor aşk davasında… Hiç bir madde; giden sevgiliyi aklayamıyor. Gidenler, beklendiğine; kalanlar ise gidenin geri döneceğine inanır. Her giden, ardında bir bekleyen bırakır ve her kalan, gidenin dönmeyeceğini bile bile beklemeye razıdır, çünkü gidenler ve kalanlar bu uğurda hep yemin etmiştir.
Avukat Zeynep, Bodrum’da tanıştığı Gazeteci Volkan’a âşık olur. Volkan, tanışmalarından üç ay sonra çalıştığı gazete tarafından Suriye’deki iç savaşı takip etmek için gönderilir. Zeynep’in de Volkan’dan haber almaları gün geçtikçe azalır ve bir gün Zeynep’in Volkan hakkında öğrendiği bir haber hayatını alt üst eder.
Sınırlarımızın hemen yanındaki bir iç savaşın gerçek yüzünün yanında; aşka ve kadına dair çarpıcı bir hikâye…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here