Büyükşehir personeline “Bütçe Performansı” eğitimi

0
382

Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi personelinin daha donanımlı ve aktif olarak çalışması için bilgilendirici eğitimlerine devam ediyor. Bu doğrultuda belediye personeline “Bütçe Performansı” konulu eğitim verildi.   
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ve eğitimci Hakan Yılmaz tarafından verilen eğitimde, personelinin mesleki gelişimine katkı sağlamak, farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek amacı ile düzenlendiği ifade edildi.
Karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleşen eğitimle ilgili şu bilgiler verildi:
“Bütçenin tanımı, bütçe işlemleri, belediyelerde bütçe yönetimi, performansın tanımı, performans yönetimi, performansı belirleyen faktörler, performans göstergeleri ve benzeri konuları hakkında bilgiler aktarıldı. Bütçe dönem aşamalarında yapılacak işlemlerin sağlıklı yürütülebilmesi, kurum hedeflerine ulaşılabilmesi açışından yol haritalarının verimli bir şekilde oluşturulması yönünde işlem basamakları hem teorik olarak hem de uygulamalı çalışmalar ile interaktif bir şekilde katılımcılarla paylaşılmıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here