Çağın sporu Tai Chi

0
276

Wushu Federasyonu Gaziantep temsilciliği, Bahçehir Koleji’nde Wushu Tai Chi Chuan semineri düzenledi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde Wushu Federasyonu İl Temsilcisi Şeymus Çakmak, Tai Chi hakkında bilgiler verdi.
Wushu Federasyonu Gaziantep Temsilciliği, bir Uzakdoğu sporu olan Tai Chi’yi Gazianteplilere tanıtmaya devam ediyor. Bahçeşehir Koleji Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya gelen Gaziantep İl Temsilcisi Şeyhmus Çakmak, 2 bölüm halinde yapılan seminerde sağlık ve savunma açısından Tai Chi’nin faydalarını anlattı.
İNSAN DOĞASINA KATKISI VAR
Tai Chi’nin doğadan esinlenilerek yapılan ve İnsanlara kaybettiği doğallığı yeniden hatırlatan bir spor olduğunu aktaran Çakmak, “Çinlilerin 20 bin kişi ile düzenli olarak sağlık ve savunma amaçlı yaptıkları bu spor, insanlar arasındaki bağı güçlendirmeyi amaçlıyor. Birliği ve beraberliği uyumlu bir şekilde yakalayıp yumuşak ve görsel hareketlerle yapılan Tai Chi’nin, içsel enerji kısmıyla insan doğasına önemli katkıları var. Bu spor, insanların kendi tabiatlarına dönebilmeleri ve iç dünyalarını anlamlandırabilmeleri adına önemli bir aktivite niteliği taşıyor” dedi.
DAO TAKIMI GÖSTERİ YAPACAK
Seminerde öğrencilerle eğlenceli bir sohbet yapan ve Tai Chi’nin doğal ve bilimsel boyutlarını paylaşan Çakmak, yoğun ilgi gören ve kurs talebinin oluşmasına sebep olan bu seminerin ardından Bahçeşehir Koleji’nde Dao takımını kurduklarını aktardı. Çakmak, Türkiye’de bir kolejde ilk defa yapılan bu etkinlikle birlikte gençlerin ilerleyen günlerde gösteri yapacaklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here