Çamlık Parkı gaspçıları yakalandı

0
354

Gaziantep’te, Çamlık Parkı’nda çeşitli tarihlerde bıçak ve tabancayla tehdit ettikleri 9 kişinin para ve değerli eşyalarını gasp ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 2 kişi, mahkemece tutuklandı.  
Şahinbey ilçesi Düztepe Mahallesi’ndeki Çamlık Parkı’nda çeşitli tarihlerde, bıçak ve tabancayla tehdit edilip, paraları ve çeşitli eşyaları gasp edilen kişilerin şikayeti üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro ekipleri titiz bir çalışma başlattı. Bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını da inceleyerek görgü tanıkların ifadesine başvuran polis ekipleri, önceki gün kimliklerini tespit ettiği M.A.K. ve Z.K.’yı düzenlendiği operasyonla yakaladı. Şüphelilerin yapılan üst aramasında, gaspta kullandıkları 1 kurusıkı tabanca ile tehditle alınan 1 cep telefonu ele geçirildi. Yapılan soruşturma sonucu; şüphelilerden Z.K.’nın, çocuk kaçırma ve alıkoyma, 3 ayrı hırsızlık ve güveni kötüye kullanma suçlarından da arandığı tespit edildi. Dğer şüpheli M.A.K.’nın ise 3 ayrı oto hırsızlığı olayının şüphelisi olduğu belirlendi.
Emniyette işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here