Çarpık yapıların yerine modern binalar

0
374

Gaziantep’te Şehitkamil Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında çarpık yapıları yıkarak yerlerine modern yaşam alanları yapıyor. Şehitkamil Belediyesi, tehlike arz eden yapılardan kurtulmuş bir ilçe oluşturma hedefiyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  
Şehitkamil Belediyesi, evini kamulaştırdıktan sonra yıktığı vatandaşlara modern yaşam alanlarında yaşama imkanı sunuyor. Evi yıkılan vatandaşlara koşulsuz, kurasız ev alma hakkı tanıyan ilk belediye olan Şehitkamil Belediyesi, bugüne kadar kamulaştırma konusunda da hiçbir vatandaşla sorun yaşamadı.


BELEDİYE ÇALIŞIYOR, VATANDAŞ MEMNUN
Vatandaşların en ekonomik ve nitelikli konutu almasını sağlamak için çalıştıklarını dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “İpekyolu-Onatkutlar kentsel dönüşüm ve gelişim alanında toplam 570 bin 176 metrekare alanda çalışma yürütüyoruz. Bugüne kadar toplam 698 binadaki bin 681 konutun kamulaştırmasını yaparak yıkımını gerçekleştirdik. Evlerini yıktığımız vatandaşlarımızın barınma ihtiyacına duyarsız kalmadık. Bu kapsamda birçok ev inşa ettik” dedi.   
MAHALLEMİZİN ÇOK GÜZEL OLACAĞINDAN EMİNİZ
Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili konuşan Fevzipaşa ve Yeşilova mahalle muhtarları da uygulamadan memnun olduklarını ifade ederek belediye yönetimine teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here