Cemil Alevli Koleji, Ulusal Seçim Konferansı’nda

0
328

Gaziantep Kolej Vakfı Cemil Alevli Koleji öğrencileri Bursa’da gerçekleştirilen EYP Turkey 21’inci Ulusal Seçim Konferansına katıldı. Öğrenciler, konferanstaki birçok etkinlikte sunum gerçekleştirdi.  
EYP Turkey 21’inci Ulusal Seçim Konferansı Bursa’da yapıldı. Ev sahipliğini Özel Emine Örnek Eğitim Kurumlarının yaptığı konferansta, Mahmoud Akkad, Melis Ece Yılmaz, Zeynep Özharat, Bilge Temel ve Sami Kethüda ön elemeleri geçerek Gaziantep’i temsil etti.
Akademik dilin İngilizce olduğu seçim konferansına Türkiye genelinden 14 okuldan 92 öğrenci katıldı. Dış İlişkiler, Çevre ve İnsan Sağlığı, Kadın Hakları, Endüstri ve Enerji, Sürdürülebilir Balıkçılık, Ulaşım ve Turizm komite konularının yer aldığı seçim konferansında Cemil Alevli Koleji öğrencileri farklı okullardan oluşturulan komite grupları ile dört gün boyunca toplam 25 oturumda komite konuları üzerinde tartışıp, sorunları belirleyip, çözüm önerileri sundu.   
Konferansın son gün gerçekleşen genel kurulda ise Cemil Alevli Koleji delegeleri açılış konuşması, cevap hakkı, karşı atak ve kapanış konuşmaları gibi çeşitli görevler üslenerek konferansa aktif olarak destek verdi. EYP Yönetim Kurulu tarafından oluşturulan 16 kişilik jüri, konferansa katılan tüm delegeleri sürekli izleyerek öğrencilerin performanslarını değerlendirdi. Değerlendirme sonuçlarının 15 Ocak 2018 tarihinde resmi olarak açıklanacağını bildiren jüri başkanı Rüstem Tamer Özgen yaptığı açıklamada, jüri değerlendirmelerinde öğrencilerde akademik İngilizce, grup çalışma becerisi, kritik düşünebilme ve ülkemizi yurt dışı konferanslarında hakkıyla temsil edebilecek yüksek profil özellikleri aradıklarını ifade etti. 
Konferans sonucunda toplam 30 öğrencinin seçileceğini ve yurt dışında yapılacak olan ulusal ve uluslararası konferanslara katılma hakkı kazanan öğrencilerin resmi olarak EYP Türkiye üyesi olacakları bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here