Cerabluslu yetimlere İHH’dan kış yardımı

0
353

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Fırat Kalkanı ile teröristlerden arındırılan Gaziantep’in Karkamış İlçesinin karşısındaki Suriye’nin Cerablus kentinde bulunan yetimlere mont dağıtıldı.

İHH Dünya’da savaş, yoksulluk, doğal afet ve her türlü insani krizde hayırseverlerin yardımıyla mağdurlara yardım elini uzatıyor.

Kışlık kıyafet projesinde Suriye’nin İdlib, Hama, Lazkiye, Halep kırsalları ile Fırat Kalkanı Bölgesi’ndeki Cerablus, El-Bab, Mareave Azez’de genelinde toplam 20 bin yetim çocuk giydirilecek. Bu kapsamda İHH’nın başlatmış olduğu projeyle Fırat Kalkanı Harekatıyla huzura kavuşan Cerablus’taki yetimhanede bulunan 54 yetime mont yardımında bulunuldu.

İHH Kilis Koordinatörlüğü sorumlusu Ali imran Durman; İHH olarak yetimler için bölgeye gönderilen montların dağıtımlarını ilk olarak Fırat Kalkanı Operasyonu’yla temizlenen Cerablus’ta başlattıklarını belirterek,  bu kapsamda Cerablus Yetimhanesi’nde 54 yetim çocuğa mont dağıtıldığını söyledi. İHH’nın bölgede hayırseverlerin desteğiyle açmış olduğu iki adet yetim giydirme merkezinin de olduğunu söyleyen Durman, “Suriye’de ulaşabildiğimiz kadar yetime ulaşmaya çalışıyoruz. Savaşta ailesini kaybetmiş çocukların hayata tutunmaları için İHH olarak bütün gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Fırat Kalkanı bölgesindeki durumun her geçen gün iyiye gittiğini aktaran Durman, Suriye’deki krizin başladığı günden bu yana yetimlere İHH desteğinin devam ettiğini söyleyerek, “Yetimlere sadece maddi destek vermiyoruz. Bununla beraber savaşta yetim kalmış çocuklara sosyal ve psikolojik destek de veriyoruz. Bölgenin rahata kavuşmasıyla birlikte, hasar görmüş, yıkılmış ve kullanım dışında olan okulları ve yetimhaneleri tekrar onarıp yetimlerin hizmetine sunuyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here