Çocuk Sanat Merkeziyle 6 bin 863 öğrenciye ulaşıldı

0
397

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı etkinlikleri kapsamında birbirinden farklı atölye çalışmalarıyla 6 bin 863 öğrenciye ulaştı.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Sanat Merkezi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı okul dönemi etkinliklerini dolu dolu geçirdi. Etkinlikler kapsamında mozaik, resim, tasarım, drama, ebru, el sanatları ve müzik olmak üzere, her gruba beşer hafta süreyle birbirinden farklı atölye çalışmaları düzenlendi, 6 bin 863 öğrenciye ulaşıldı.
Sosyal etkinlik doğrultusunda özgün çalışmaların yapıldığı Çocuk Sanat Merkezi’ne öğrenciler kadar öğretmenler de yoğun ilgi gösterdi.
Okul dönemi boyunca aktif bir şekilde faaliyet gösteren Çocuk Sanat Merkezi; okulların yılsonu tatiline girmesiyle ‘2018 Yılı Yaz Kursları’ kapsamında iki farklı kur programı hazırladı. Buna göre, 7-16 yaş grubu tüm çocukları Resim, Seramik, Tasarım, Mozaik, Drama, Ebru, El Sanatları ve Yöresel Halk oyunlarının yanı sıra Gitar, Keman, Bağlama ve Org dalında müzik enstrümanları kursları açılacak. 18 Haziran tarihinde başlayacak olan birinci kur, 27 Temmuz tarihinde tamamlanacak, ikinci kur ise 30 Temmuz’da başlayıp 7 Eylül’de sona erecek.
Kurs kayıtları için müracaatlar, Gaziantep Sanat Merkezi’nde (Eski Adliye Sarayı) bulunan Çocuk Sanat Merkezi’ne yapılabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here