Dicle Su, Türkiye finallerinde

0
225

Hatay’ın İskenderun ilçesinde gerçekleştirilen 11-12 Yaş Yüzme Gelişim Projesi Bölge Müsabakalarına katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencisi Diçle Su Sertpolat A baraj performansıyla gümüş madalya alarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.
Şehitkamil Belediyespor’un lisanslı sporcusu da olan Dicle Su Sertpolat spor kariyerini ulusal ve uluslararası noktalara taşımak istediğini ifade etti. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Beden Eğitimi zümre başkanı Ebru Akgül, Dicle Su Sertpolat’ın küçük yaştan itibaren yüzme sporuyla yakından ilgilendiğini ve bir çok derecesi bulunduğunu ifade ederek, “Dicle Su Sertpolat, Hatay’ın İskenderun ilçesinde gerçekleştirilen ve 230 sporcunun katıldığı 11-12 yaş müsabakalarında gümüş madalya almıştır. Bu derecesiyle Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan öğrencimiz, aynı zamanda spor kariyerine Şehitkamil Belediyespor kulübünde de devam etmektir. Yarışmada 400 metre serbest, 200 metre karışık ve 100 metre serbest sitillerde mücadele eden öğrencimiz A barajını geçerek Türkiye finallerine adını başarıyla yazdırmıştır. Sporcumuzu kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulunda düzenlenen törenle Dicle Su Sertpolat mutluluğunu idareci, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here