Diclesu, Gaziantep’in gururu oldu

0
315

Bölge yüzme şampiyonasına katılan GKV Özel Ortaokulu öğrencisi Diclesu Sertpolat, 3 ayrı kategoride birinciliği elde ederek 3 altın madalya alırken 2 ayrı kategoride de ikinciliği elde ederek gümüş madalya aldı.  
Akademik başarılarını birçok alandaki başarılarıyla taçlandıran Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları sportif alanlarda da Gaziantep’in gururu olmaya devam ediyor. Yüzme alanında isminden sıkça söz ettiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri bu kez de altın kulaç Diclesu Sertpolat’ın zaferiyle gündeme geldi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencisi Diclesu Sertpolat, katıldığı 11-12 Yaş Bölge Müsabakalarında 3 altın 2 gümüş madalya alarak yeni bir rekora imza attı. Zaferini öğretmen ve arkadaşlarıyla kutlayan Diclesu, elde ettiği başarılarda ailesinin ve okulunun yanı sıra bağlı bulunduğu Şehitkamil Spor Kulübü hocalarına borçlu olduğunu ifade ederek ulusal derecelere imza atarak uluslararası müsabakalarda da yarışmak istediğini ifade etti.
Diclesu Sertpolat’ın akademik alanlarda da başarılı bir öğrenci olduğunu ifade eden GKV Özel Ortaokulu Müdür Yardımcısı Yeliz Bircan, Gaziantep’te gerçekleştirilen müsabakalarda şampiyonluk ipini göğüsleyen öğrencilerinin elde ettiği başarıları kutladıklarını ifade ederek; “Gaziantep’te gerçekleştirilen ve Mersin, Kayseri, Adana, Konya, İskenderun, Nevşehir ve Gaziantep’ ten birçok yarışmacının katıldığı 11-12 Yaş Bölge Müsabakalarında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencisi, Şehitkamil Spor Kulübü sporcusu Diclesu Sertpolat 100 metre karışık yüzmede bölge birinci, 400 metre serbest yüzmede bölge ikincisi, 4×50 karışık bayrak yarışında bölge birincisi, 200 karışık yüzmede bölge ikincisi,100 metre kelebek yüzmede bölge ikincisi, 4×100 serbest bayrak yarışında bölge birincisi olmuştur. Öğrencimizi elde etmiş olduğu başarıdan dolayı tebrik ediyoruz. Başarılarının ulusal ve uluslararası mecralarda da devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.
Diclesu Sertpolat, okulda düzenlenen törenle madalya ve kupasını GKV Özel Ortaokulu Müdür Yardımcıları Yeliz Bircan ve Taner Arslan’dan aldı. Şampiyon Diclesu Sertpolat’ın önümüzdeki süreçte bir çok ulusal yarışmaya katılacağı da öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here