Dünyanın en eski 8’inci şehri Gaziantep

0
395

Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 5 ilde gerçekleştirilecek olan ‘GAP Bölgesi Turizm Odaklı Tanıtım Toplantılarının’ ilki Gaziantep’te yapıldı.    
Bir otelde düzenlenen toplantıda; Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Murat Tural, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ve protokol üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep’in turizm anlamında dinamik bir şehir olduğunu belirterek, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 9 şehrin birbiriyle rekabet etmeleri yerine bir araya gelmeleri, bölgeyi kalkındırmak, turizm ve istihdamı artırmak için el birliğiyle gayret göstermeleri gerektiğine vurgu yaptı ve “Dünya’nın en eski 8’inci şehri olmasından dolayı bundan iftihar ediyoruz. Turizm konusunda daha fazla kaynak sağlamamız için çalışmalara da hız vermemiz gerekiyor” dedi.
Yerlikaya bölgemizde ve coğrafyamızda yaşanan sorunlara dikkat çekerek; “Suriye’de yaşanan iç savaş ve bu iç savaşın bize yansımaları sebebiyle oluşmuş olumsuz bir algı var. Bu algı da bölge turizmini olumsuz etkiliyor. Bu algıyı el birliği ile ortadan kaldırmalıyız. Bu tarz projelerin bu algının ortadan kaldırılmasındaki önemi çok büyük. Bölgenin tanıtımı için elimizden geleni yapmalı ve bu algıyı hep birlikte değiştirmek için çalışmalıyız” diye konuştu.   
Vali Yerlikaya ayrıca proje lansmanının İstanbul’da daha geniş bir katılımla yapılması tavsiyesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here