Ecegül Bayram’ın filmi ABD’de finale kaldı

0
528

New York New Visions and Voice Festivaline katılan Gaziantepli Türk kızı Ecegül Bayram’ın ‘Asri’ adlı kısa filmi finale kaldı. Küçük yaşta evlendirilen Suriyeli ikinci eşin yaşadıklarını anlatan filmin ilk sunumu geçtiğimiz dönemde Cannes Film Festivali’nde yapıldı.  
GKV Özel Okulları mezunu Ecegül Bayram Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Cengiz Bayram’ın da kızı olup çektiği filmlerle isminden sıkça söz ettiriyor.
Kuruluşunun 54’üncü yılını çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları mezunlarının yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası arenalarda elde ettikleri başarılarla da sık sık gündeme gelmeye devam ediyor.  
Amerika’da filim yönetmenliği alanında eğitim gören GKV Özel Okulları mezunu Ecegül Bayram yönettiği filmlerle sık sık gündeme gelirken son olarak Amerika’nın en iyi bağımsız film yapan akademisi NYU TISCH’i (The New York University Tisch School of Arts) geçen yıl bitirdikten sonra yönetmenliğini yaptığı kısa filmi ASRİ, New York New Visions and Voice Festival’de finale kalan 4 eserden birisi oldu. ASRİ, Türkiye’deki kız çocuklarının evlendirilmesi ve Suriyeli ikinci eşin durumuna dikkat çekiyor. Filmin sunumu geçtiğimiz dönemde Cannes Film Festivali’nde de yapıldı. Sonuçlar New York New Visions and Voice Festivalinde finale kalan filmlerin sonuçları 16 Kasım’da NYU Cantor Film Center’da düzenlenecek tören ile açıklanacak. Finallere bir Türk yönetmenin çektiği bir filmin kalması da ayrıca Türkiye gündeminde önemli bir gurur kaynağı oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here