Eğitim-Bir-Sen bir fazilet mücadelesidir

0
603

Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesi İl Divan Kurulu toplantısı, Öğretmenevi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ahmet Gök, “Eğitim-Bir-Sen, 26 yıllık bir irfan hareketi ve fazilet mücadelesidir” dedi.
Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesi İl Divan Kurulu toplantısına merkez ve taşra yönetimleri katıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda İlçe başkanları raporlarını sunduktan sonra bir konuşma yapan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ahmet Gök, “Öncelikle milletimizin başı sağ olsun. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin bölgesine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nın 40’ıncı gününde terör örgütlerine yönelik yürütülen operasyonda Keltepe’de çıkan çatışmada 8 kahraman askerimizin şehit, 13 askerimizin ise yaralanmasının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bizleri büyük bir acıya ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet; yaralı kahraman Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Biz var olduğumuz sürece ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik yurt içindeki ve yurt dışındaki terör faaliyetleri hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır” mesajını verdi.
Daha sonra teşkilat ve dava şuuru ile ilgili konuşan Gök; şunları söyledi: “15 Mayıs mutabakatı için sahada büyük özverilerle çalışan siz kıymetli teşkilat yöneticisi kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Kutlu davamızın her geçen gün büyüdüğünü görmek azmimizi ve umudumuzu güçlendirmektedir. 15 Mayısa daha güçlü ve etkin hazırlanıyoruz. Üye sayısı bakımından güçlenirken, inanç, kararlılık ve azmimizin de büyüdüğünü görmekten kıvanç duyuyorum. 14 Şubat 1992 tarihinde, şair, yazar, fikir ve aksiyon adamı Mehmet Akif İnan öncülüğünde kurulan Eğitim-Bir-Sen, azim, kararlılık, fedakârlık, sebat, gayret, dua ve başarı manzumesi öncü bir örgüt olmuştur. Eğitim-Bir-Sen, genelde, insanlık tarihiyle eş hak-batıl mücadelesinde hakkı tahkim ve tavsiye etme görevini yerine getirmek, ait olduğu medeniyetin değerlerini muhafaza ve müdafaa etme amelinin bir unsuru olmak, hayra motor şerre fren olmak; özelde ise, eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmek üzere kurulmuştur. Başka bir ifadeyle, Eğitim-Bir-Sen, üç yüzyıl fiziki olarak geriye çekilen, yüz elli yıl da ruhuna yönelen saldırılar karşısında içine kapanan milletimizin ‘kaybettiğini kaybettiği yerde arama’ gayretiyle eğitim sahasında milli bir duruş meydana getirme, bu milli duruşu ise özündeki ateşi harlandırarak bütün yurt sathına yayma düşüncesinin tezahürüdür. Enerjisini, gücünü, imkânlarını milletten alan ancak milletin tam yanında konumlanarak milletin ruh kökünü tahrip etmeye yönelen her türlü yapının çağdaş metotlarla millete kurabileceği tuzaklar karşısında uyanık olmanın ve gerektiğinde saldırıları püskürtmenin zinde gücüdür Eğitim-Bir-Sen.”
Gök, sözlerine şöyle devam etti: “ Ülkemizin demokratik standartlarının yükseltilmesi, demokratik teneffüs alanlarının artırılması, millete tuzak kuranların oyunlarının bozulması doğrultusunda meydanlara çıkarak “Hâkimiyet milletindir” diye haykıran Eğitim-Bir-Sen, ekmeğin ancak özgürlükle birlikte büyütülebileceği anlayışını benimsemekle kalmamış, özgürlükler konusunda yol açmak ve yol almakla özdeşleşmiştir.
Mehmet Akif İnan’ın, “Türkümüz dünyayı kardeş bilendir/Gökleri insanın ortak tarlası” dizesindeki anlayışın da gereği olarak, alın teri ve gözyaşının renginin aynı olduğu gerçeğinden hareketle tüm çalışanları kucaklamaya devam eden Eğitim-Bir-Sen’i yetkiye taşımakla kalmayarak, daha yüksek zirvelere çıkması için emek, ömür ve gönül verenlere teşekkür ediyorum.
Tüm kalbimizle inanıyoruz ki, ‘Yeryüzü Allah’ın Mülküdür’ ayeti mucibince Hak batıla galip gelecektir. Birbirimizi sevmeye, birlik ve beraberlik içinde mukaddes davamıza hizmet etmeye, ‘Bir olmaya, diri olmaya, İri olmaya’ devam edeceğiz İnşallah. Rabbim ayaklarımızı Sırati’l- Mustakim üzere sabit kılsın.”
Toplantı sonunda Eğitim-Bir-Sen e hizmet eden dava erleri ve vatan millet din ve devlet uğruna canveren tüm şehitlerimizin ruhlarına fatiha okundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here