“Ekonomi cephesi teslim olmayacak”

0
203

Türkiye’nin ulusal güvenliğini sağlamak amacıyla sınır dışında düzenlediği operasyonlar sürerken ekonomi cephesinden de destek gelmeye devam ediyor. Güneydoğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNSİFED) Başkanı Mesut İşsever, teröre karşı Türkiye’nin haklı mücadelesinde ekonomi cephesi olarak görev almaya hazır olduklarını söyledi.
GÜNSİFED Başkanı İşsever, Türkiye’nin uluslararası anlaşmalardan doğan haklarını kullanarak güvenliğini sağlamaya çalışırken, Türk ekonomisine yönelik gizli güçler tarafından başlatılan ‘ekonomik kıskaca’ dikkat çekti.
Türkiye sınırlarında kurulacak ‘devletçiklerle’ Türkiye’nin abluka altına alınmaya çalışıldığını söyleyen İşsever, sözlerine şu şekilde devam etti; “Sınır güvenliğimiz için bu operasyon bir mecburiyet, GÜNSİFED olarak kahraman Mehmetçiğimizin arkasındayız. Bu ülke için hayatını kaybeden şehitlerimizi minnetle anıyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum. Ancak, yaşadığımız coğrafyada savaşlar sadece sahada ve cephede yapılmıyor. Küresel güçler sadece askeri cephede değil, ekonomi cephesinde de ülkemizi sıkıştırmaya devam ediyor, edecektir de. Sınırlarımızda kurulacak ‘devletçiklerle’ Türkiye’nin ekonomisi abluka altına alınmaya çalışılıyor. Ekonomimizi teslim almaya yönelik operasyonlar hayata geçiriliyor. Biz bugün iki savaşı birden veriyoruz. Ekonomi cephemiz sağlam olursa kazanamayacağımız mücadele yoktur.
BİZLER DE EKONOMİNİN MEHMETÇİKLERİYİZ
İş dünyası olarak bizler de bu ekonomi cephesinin Mehmetçikleriyiz diyoruz. İş insanları olarak ekonomik baskılara karşı direniyoruz, pes etmeyeceğiz. Bu anlamda bizler iş dünyası olarak işimize odaklandık. Ekonomi cephesini sağlamlaştırmak için durmadan çalışıyoruz. Daha çok üretmeye, istihdam sağlamaya, katma değer yaratarak ülkemizin ve milletimizin zenginliğini artırmaya devam ediyoruz. Ekonomik ablukaya karşı üretiyoruz. Bu ülke için herkesin yapacağı görevler var. Mehmetçiğimiz cephede güvenliğimiz için mücadele ederken bizler de ekonomi cephesi olarak nasıl katkı vereceğimizi sorgulamalıyız. İş dünyası ülkemizin geleceği için daha çok küresel marka üretmelidir. Türkiye, yeni bir savaş alanı olan ‘ekonomi cephesi’nde güçlü olursa savaş meydanında galip gelmesi daha kolay olur. İş dünyası olarak çalışıyoruz, Mehmetçiğimizin gözü arkada kalmasın ekonomi cephesi sağlam ve emin ellerde.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here