Evlilik Okulu’nda 80 çift daha sertifika aldı

0
337

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu’ndaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 80 çift düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı. 
Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile bilirlikte yürütülen projede amaç mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmak. Şahinbey Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, başkan yardımcıları kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.  
BİRBİRİNİZİ ÜZMEYİN
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulu’nu önemsediğini ve 2009 yılında başlatılan projenin patentinin Şahinbey Belediyesi’nde olduğuna dikkati çekerek, “Bir dakikamızın garantisi olmadığı dünyada insanların birbirini üzmemesi gerekiyor. Birbirinize değer verip, saygı göstererek iyilikleri ve güzellikleri arttıralım. Bu hayat içerisinde de öncelikli olarak eşimize sevgi ve saygı göstermeliyiz. Eşinizle kavga ettiğinizde dünyadayken cehennem hayatını yaşıyorsunuz. Bu nedenle ailedeki mutluluk dünyadaki cennet gibi. Birbirimizi sever ve sayarsak huzurlu ve mutlu olacağız. Mutlu aile huzurlu toplum demektir. Aile toplumun çekirdek yapısıdır. Çekirdek yapı ne kadar sağlam olursa gelecek nesil o denli sağlam yetişir. Suç şebekelerinin hedefindeki çocuklar genelde parçalanmış aile çocukları oluyor. Bu nedenle boşanmaların önüne geçmek ve mutlu aile yapısını oluşturmak için Evlilik Okulu Projesini hayata geçirdik ve 8 yıldan bu yana da başarı ile yürütüyoruz” dedi. 
Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu ise evlilik okuluna katılan çiftlere evliliğin önemi ile ilgili bilgiler verdi. Şahinbey Belediyesi’nin 2011 yılında başlattığı Evlilik Okulu ve aile içi eğitim projesinden bu güne kadar 21 bin 284 kişi faydalandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here