Evlilik Okulu’ndan 81 çift daha mezun oldu

0
223

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu’ndaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 81 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı.
Şahinbey Belediyesi, Gaziantep Müftülüğü, Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile bilirlikte yürütülen Evlilik Okulu projesinde amaç mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmak.
Şahinbey Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, başkan yardımcıları kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.
NİKAH KIYMA REKORU BİZDE
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulu’nu önemsediğini ve 2009 yılında başlatılan projenin patentinin Şahinbey Belediyesi’ne ait olduğuna dikkati çekerek, “Patenti belediyemizde olan Evlilik Okulu’nda evliliğin önemi anlatılıyor. İnsan hayatı boyunca bir kez doğar, evlenir ve ölür. Evlilik hayatı insanın dünyada ki cenneti veya cehennemidir. Eğer sizi anlayan ve sizinle iyi geçinen iyi bir eşiniz varsa dünyadayken cennet hayatını yaşarsınız. Ama aksi durumdaysa dünyada cehennemi yaşarsınız. Biz ailelerimizin mutlu ve huzurlu olmasını istiyoruz çünkü toplumun çekirdeğini aileler oluşturur. Aileyi sağlam tutarsak, geleceği sağlam daha iyi nesiller yetiştirmiş oluruz. Şahinbey Belediyesi olarak Evlilik Okulu kursunu çok önemsiyoruz. Göreve geldiğimizde ilk başlattığımız projelerden bir tanesi Evlilik Okulu diğeri ise Hoş geldin Bebek projesiydi. İkisi de hızlı bir şekilde devam ediyor” dedi.
Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu da evlilik okuluna katılan çiftlere evliliğin önemi ile ilgili bilgiler verdi.
Şahinbey Belediyesi’nin 2011 yılında başlattığı Evlilik Okulu ve aile içi eğitim projesinden bu güne kadar 22 bin 367 kişi faydalandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here