Fatma Şahin, uyuşturucuya savaş açtı

0
300

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hiçbir aile çocuğunun uyuşturucuya alışmasını istemeyeceğini bildirerek, “Evladımı zehre bulaştıran adam vatan hainidir. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Herkes görevini yapacak. Emniyet, çocukların uyuşturucuya ulaşımını zorlaştıracak. Adalet sistemimiz caydırıcı olacak” dedi
Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi koordinesinde, Yeşilay, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliğiyle madde kullanımının önüne geçmek için ‘Madde Bağımlılığı ile Mücadele’ projesi başlatıldı.
Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında “Bağımlılıklara Yönelik Koruma, Önleme ve Rehabilitasyon Alanında İşbirliği Protokolü” kapsamında yürütülen salon çalışmalarının ardından saha çalışmalarına başlandı. İlk saha çalışmasına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Dumlupınar Mahallesinde, tütün, alkol, madde gibi bağımlılıkların zararlarını anlattı. Büyükşehir, İl Emniyet Müdürlüğünü, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü, İl Müftülüğünü, Halk Sağlığı Müdürlüğünü yanına alarak Türkiye’ye model olabilecek çalışmalara başladı.
ŞAHİN, “EVLADIMI ZEHİRE BULAŞTIRAN ADAM VATAN HAİNİDİR”
Projenin tanıtımı Dumlupınar Mahallesindeki sosyal tesiste yapıldı. Tanıtıma Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile proje ortağı kurumların temsilcileri katıldı. Şahin burada mahalle sakinlerine seslenerek eğitimle madde kullanımının önüne geçilebileceğini söyledi. İyi toplumun iyi bireylerle var olabileceğini ifade eden Şahin, “Evladımı zehire bulaştıran adam vatan hainidir. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Herkes görevini yapacak. Emniyet, çocukların uyuşturucuya ulaşımını zorlaştıracak. Adalet sistemimiz caydırıcı olacak. Çocuklarımız bizim, geleceğimiz, istikbalimiz, istiklalimiz, geleceğimiz, göz bebeğimiz. Biz onları geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak, bu dünyanın geleceği de o kadar iyi olacak. Şimdi şikayet ediyoruz, kandan, gözyaşından, savaştan, yapılan eziyetlerden, dünyada ki adaletsizlikten bunu çözmenin yolu çocuklarımızı iyi insan olarak yetiştirmek. Bizim medeniyetimize uygun insan olarak yetiştirmek. Ama bu akşamdan, sabaha olmuyor. Büyük bir emek, büyük bir gayret istiyor. Biz sizin çabanıza şahidiz. Annelerimizin, babalarımızın evladı için yüreğinin nasıl çarptığına şahidiz. Halkımızla sohbet ederken insanlar, ‘başkanım uyuşturucu satıcısı, ben kullanıcıyım’ diyerek 3 gün sonra serbest kalıyor diyor. Buna müsaade edemeyiz. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile konuşacağız, bunun cezasını artıracağız. Kanunların hiçbiri ayet değil, mevzuat, yasalar insan içindir. Kanunlar günün şartlarına göre değiştirilir, eksikliği varsa giderilir” diye konuştu.
GAZİANTEP, BAĞIMLILIKTA 7’NCİ SIRADA
Şahin’in konuşmasının ardından, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu Psikiyatri Uzmanı Doktor Cenk Yancar, mahalle sakinlerine madde kullanımı ile mücadele eğitim verdi. Yancar, Türkiye’nin maddeye bağlı direkt ölümlerde Avrupa’da 1’inci sırada yer aldığını, Gaziantep’in ise, madde kullanımında Türkiye 7’ncisi olduğunu ifade etti.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay da saha çalışmaları kapsamında yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Tolay, “Dünya’nın ve Türkiye’nin gündeminden hiç düşmeyen uyuşturucuyla mücadelede bir Gaziantep modeli oluşturduk. Süreklilik, takip sistemi, önce yazılım beraberinde koruyucu önleyici tedbirler içeren çalışmaları mahallelerde ailelere anlatacağız onları bilinçlendireceğiz” dedi.
İl Müftüsü Ahmet Çelik ise Allah’ın insanlara verdiği bedenin bir emanet olduğunu belirterek, insanların beden sağlığına yönelik tehditlere karşı önlem almasını istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here