Fizy Müzik Yarışması’na GKV damgası

0
319

Dünyanın en uzun soluklu ve en büyük gençlik organizasyonu, ‘Fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’ toplam 195 okuldan 1095 öğrencinin sahne aldığı İstanbul elemeleriyle başladı. Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahne alan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri, şehirlerini temsil etmek için kıyasıya yarıştı. Gaziantepli öğrenciler Pink Floyd’tan Another Brick in the Wall şarkısını seslendirdi.
Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından organize edilen ve her sene olduğu gibi bu sene de büyük ilgi görerek başvuru rekoru kıran “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’’na, Gaziantepli liseliler damga vururken; yarışmanın kurucusu ve yapımcısı Serhat Hacıpaşalıoğlu, öğrencileri kuliste ziyaret ederek sahne öncesinde heyecanlarına ortak oldu.
Fizy yarışmasına katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri ortestra grubu yarışma öncesi müziğin duayenleriyle enerji depoladı. Kurtalan ekspres klavyecisi ve aynı zamanda ünlü gitarist Bülent Güven, Flört grubu gitaristi, müzisyen ve mix mühendisi Çağatay Kehribar gençlere müzik hayatındaki tecrübelerini aktarırken öğrencilerin merak ettiği konularda ki sorularını da yanıtladı. 21 yıldır Ataman Erkul’un sunumuyla gerçekleşen yarışmada öğrenciler profesyonel olarak hazırlanan sahnede hayallerini gerçekleştirdi.
11 ilden 195 okulun finale kalmak için bütün hünerlerini sergilediği İstanbul elemelerinden sonraki duraklar; 30 -31 Mart tarihlerinde Ankara ve 6-7 Nisan tarihlerindeki İzmir elemeleri olacak. Eleme sonrası ön jürinin performans değerlendirmesinden sonra finale kalan okullar belli olacak.
Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler, gerçek müzik deneyimini bu sene fizy ile yaşamaya başladılar. fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda bu yıl jürinin seçtiği finalistlere ek olarak, 6 finalist daha eklenecek. İstanbul elemelerinde yer alan 195 performansın videosu, fizy uygulaması üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak, videolara eklenen “beğen” özelliğiyle de internet oylaması yapılacak. Ayrıca, aday grupların destekçileri, sevdikleri performansları fizy üzerinden paylaşarak milyonlara ulaştırma fırsatı da yakalayacak.
‘fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’ için 81 ildeki 8 bin liseli yarışmacıyı, birbirinden değerli ödüller bekliyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğindeki End Productions tarafından, 21 yıldır başarı ile organize edilen yarışmanın ödülleri arasında; fizy’den cazip para ödülleri, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi tarafından, 3 öğrenciye karşılıksız olarak verilecek eğitim bursu da yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here