Gaptarım ve Gapfood fuarları kapılarını açıyor

0
306

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Tarım İl Müdürlüğü, Gaziantep Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği, Gaziantep Ziraat Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Güneydoğu İhracatçılar Birliği destekleriyle, Akort Fuarcılık tarafından organize edilen 9. Gaptarım Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı ile 14. Gapfood Gıda Fuarı 16-20 Ocak tarihlerinde düzenlenecek.   
Eş zamanlı olarak 5 gün ziyarete açık olacak fuarlar, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde 18 bin metrekare alanda yapılacak.
Resmi açılış töreninin 16 Ocak saat 14:00’te yapılacağı fuarlar 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Geçen yıl yerli ve yabancı 230 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuarlara bu yıl 250 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.
Geçen yıl temsil edilen marka ve firma sayısının 173 olduğu fuarlara bu yıl 180 marka ve firma katılacak.
Fuarlarda, tarım makinaları, traktör ve ekipmanları, hayvansal üretim makineleri, tarımsal danışmanlık, gübre, ilaçlama, yem katkı maddeleri, gıda ürünleri gibi ürün grupları yer alacak.
Fuarlarda başta Gaziantep olmak üzere, Adana, Adıyaman, Aksaray, Ankara, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kilis, Konya, Kocaeli, Mersin, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Trabzon ve Van’dan firma ve markalar yer alacak.
Bölge il ve ilçelerden çiftçiler, üreticiler, akademisyenler, bayiler, ilgili kurum, kuruluş, oda ve dernek üyeleri, belediyelerden ziyaretçilerin beklendiği fuarlarda çeşitli etkinlikler de gerçekleştirilecek.
FUARLARDAKİ ETKİNLİKLER
Fuarlardaki etkinlikler kapsamında Akort Fuarcılık, Gaziantep İl Tarım ve Gıda Müdürlüğü, Türk Veteriner Hekimler Birliği, Veteriner Hekimler Dayanışma Derneği, Gaziantep ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birligi tarafından, “Gaziantep 4. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması” gerçekleştirilecek.
Birlikler ve odalar tarafından çiftçileri bilinçlendirmeye yönelik çeşitli etkinliklerin de yapılacağı fuarlara çevre il ve ilçelerden araçlarla organize gelişler sağlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here