GASKİ’den Düzbağ projesi standı

0
199

Gaziantep’in en önemli projelerinden biri olarak kabul edilen “Düzbağ İçmesuyu Temin Proje”sini vatandaşa daha iyi tanıtmak için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda stand açtı.
15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda 5 metre uzunluğunda 2.6 metre çapında içinden bir araba geçebilen dev boruları ve Düzbağ Barajı’nın çalışma prensibini anlatan mekanik bir maketin yer aldığı Düzbağ Projesi Tanıtım Standı’nda vatandaşın merak ettiği sorular deneyimli ekip tarafından cevaplanıyor.
Sabit personellerin bulunduğu standa; sürekli video görüntüleri ile Düzbağ Projesi hakkında bilgilendirme yapılıyor. Broşür ve bilgilendirme kitapçıkları ile vatandaşların bilgilendirildiği standa, ayrıca su ile ilgili tüm detaylar da anlatılıyor.
Düzbağ Projesi’ni Gaziantep’in kurtuluş reçetesi olarak tanımlayan GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, Türkiye’nin 2’inci en büyük içmesuyu projesi olan “Düzbağ İçmesuyu Projesi”nde inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.
61 KM İLERLEME SAĞLANDI
1 milyar TL bütçeli Düzbağ İçmesuyu inşaatının büyüklüğü ile sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da sayılı projelerinden birisi olduğunu yineleyen Sönmezler, “Gaziantep’in can suyu niteliği taşıyan ve şehrin içmesuyu ihtiyacını 2050 yılına kadar karşılayacak olan dev projenin 135 km’lik isale hattının 61 km’de boru döşeme çalışmaları tamamlandı. İsale hattı şehre doğal eğimle su temin edilebilmesi açısından büyük öneme sahip” dedi.
Sönmezler, projenin 2018 yılı sonunda tamamlanması için bütün platformlarda çalışmaların kesintisiz ve aynı yoğunlukla sürdürüleceğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here