Gasp zanlıları yakalandı

0
278

Gaziantep’te, tabanca ve bıçak tehdidiyle 6 kişinin cep telefonlarını gasp eden iki şüpheli, polis ekiplerinin operasyonuyla yakalandı. Bir çok suçtan arandıkları belirlenen H.B. ve S.B. , tutuklandı.
Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, kentte meydana gelen “gasp” olaylarının aydınlatılmasına yönelik yapılan çalışma başlattı.
Vatandaşların cep telefonlarını bıçak çekmek ve silah göstermek suretiyle gas) ettiği tespit edilen H.B ve S.B isimli şüpheli şahıslar, polis ekiplerince kıskıvrak yakalandı.
Yapılan detaylı sorgulamada şüpheli şahısların; Gaziantep’te farklı zamanlarda meydana gelen toplam 6 adet gasp olayını gerçekleştirdikleri, şüphelilerden H.B’nin basit yaralama suçundan arandığı, S.B’nin ise hükümlü veya tutuklunun kaçması suçu ile kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak suçundan arandığı belirlendi.
H.B. ve S.B., haklarında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here