GAÜN’den yeni işbirliği atağı

0
325

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ve her yıl yaklaşık 50 ülkeden ortalama 2 bin 500 katılımcıya ev sahipliği yapan Avrasya Yüksek Öğretim Zirvesi’ne Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) “Uluslararasılaşmanın Yönetiminde İyi Uygulama Örnekleri” oturumuna GAÜN Uluslararası İlişkiler Ofisini Temsilen Nur İncetahtacı konuşmacı olarak katıldı.
Açılışı YÖK Başkan Vekili Rahmi Er, Avrupa Birliği ve Eski Devlet Bakanı, Başmüzakereci Egemen Bağış ve çeşitli bakanlıkların temsilcileriyle gerçekleşen zirvenin ilk günkü programında yer alan ve Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Körfez ülkelerinden 200 kadar üniversitenin katılımı ile gerçekleştirilen oturumda Gaziantep Üniversitesi’nin uluslararasılaşma politikası, geliştirilen müfredat, yenilenen programlar ve sunulan hizmetler hakkında bilgi verildi.
Nur İncetahtacı, zirvenin bir parçası olan Türk-Arap Üniversiteleri Kongresi’nde açılan tanıtım standına kabul edilen ziyaretçilere Gaziantep Üniversitesi hakkında bilgi verildiğini ve yapılan ikili görüşmelerle yeni işbirliklerinin ilk adımlarının atıldığını belirtti.
Zirve boyunca özellikle Kanada, Ürdün, Irak, Somali, Malezya ve İran gibi dünyanın dört bir yanından gelen üniversite rektörleri ve temsilcileri ile potansiyel işbirlikleri üzerinde görüşmeler yapıldığını aktaran İncetahtacı, “Rektörümüz, uluslararasılaşmanın her ayağını önemsiyor ve üniversitemizin standartlarının uluslararası düzeye çıkması için her alanda etkin işbirliklerine imza atmaya devam ediyoruz. Yakın bir gelecekte bu işbirliklerinin sonuçları öğrencilerimizle paylaşılacaktır” dedi.
Zirvede, Gaziantep Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezi mezunu olan Somali SIMAD Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mohamed Mohamud GAÜN standını ziyaret ederek, üniversitede edindiği tecrübelerin olumlu getirilerini ve başarı hikâyesini standı ziyaret eden gençlerle paylaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here