Gazeteci İsmail Türk gözaltına alındı

0
453

Habererk.com isimli internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni ve Yeni Çağ Gazetesi eski yazarı İsmail Türk, Kırgızistan dönüşü Esenboğa havaalanında gözaltına alındı. Türk’ün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı bildirildi.   
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yakınlığı ile bilinen İsmail Türk, 2016 yılında katıldığı bir televizyon programında MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi sattığını, Türk milletinin menfaati için oğlunu da babasını da satacağını söylemişti.
Türk programda, “Eskiden kabadayı aleminde olurdu, biz adamı satmayız diye, Türkiye’nin menfaatlerini buralara indirmek, Türk milletinin geleceğini buralara indirmek cahilliktir. Sattım Bahçeli’yi evet. Bozuk para gibi harcarım Türkiye için. Rahmetli babam, ‘senin baban ben miyim Türkeş mi’ dedi, dedim ‘benim babam Türkiye.’ Eyvallah dedim gittim 11 sene sonra cezaevinden çıktım. Sattım Bahçeli’yi ne olacak. Ben Türk milletinin menfaati için seni de satarım, babamı da satarım, oğlumu da satarım. Adam Çanakkale’ye gidip şehit oldu, babasını satmasa şehit olur muydu?” demişti.
FETÖ tutuklusu Ünal Tanık’ın Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptığı Rotahaber.com isimli sitede de köşe yazarlığı yapan İsmail Türk, Habererk.com sitesini kurmuştu.
Siyasi hayatı boyunca MHP ve BBP’de çeşitli görevler üstlenen İsmail Türk hakkında bir süredir Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturma kapsamında yakalama kararı vardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here