Gaziantep Kart’a ‘Akıllı Ulaşım’ ödülü

0
215

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin‘in toplu ulaşımda dönüşüm hamlesinin en önemli adımı olarak başlatılan Gaziantep Kart Projesi, Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği (AUSDER)‘in, akıllı ulaşım sistemleri alanında, vatandaşın günlük yaşamını doğrudan etkileyen daha güvenli, hızlı, konforlu, çevreci ve yaşam ı kolaylaştırıcı uygulamalar kategorisinde “Belediyecilikte Ulaşımın Aklı Ödülü”ne layık görüldü.
Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan‘ın himayesinde, Karayolları Genel Müdürlüğü, PTT Genel Müdürlüğü, TÜRKSAT AŞ, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu gibi Türkiye‘nin önde gelen 40 kamu ve özel kurumunun iştirakiyle oluşan Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği, 2’nci Olağan Genel Kurulu ve Ödül Töreni‘ni Ankara Oteli’nde gerçekleştirdi.
Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği Genel Başkanı Erol Yanar, dernek olarak akıllı ulaşım sistemlerinin Türkiye’de profesyonel bir zeminde kullanılabilir ve yaygınlaştırılabilir olması için birlikte çalışılabilirliğe katkı sağlama görevini üstlendiklerini bildirdi.
“Belediyecilikte Ulaşımın Aklı Ödülü”nü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı, Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk’un elinden aldı.
Ödüle layık görülen Gaziantep Kart Projesi; toplu ulaşım ve tesis girişlerinde kullanılan akıllı kart özelliklerine, internetten dolum, cep telefonu ile biniş, kredi kartlı biniş, nasıl giderim portalı, kapsamlı mobil uygulama, gelişmiş araç içi yolcu bilgilendirme uygulamaları, yeni nesil akıllı duraklar, yeni nesil kart dolum otomatları gibi bir çok yenilik kazandırdı. Projenin 3 ay gibi kısa bir sürede Gaziantep genelinde dönüşümü gerçekleştirildi.
Törene; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Ulaşım AŞ‘yi temsilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan, Gaziantep Ulaşım AŞ Genel Müdürü Recep Tokat ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Hasan Kömürcü katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here