Gaziantep Polisi, suçlu peşinde

0
268

Gaziantep’te, polisin uyuşturucu ve kaçak içki ticaretinin önlenmesine yönelik yaptığı operasyonda kaçak 700 paket sigara ve 115 litre içki ile ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.
Kentte artan asayiş olaylarının önüne geçmek, uyuşturucu ve kaçak içki ticaretini önlemek için harekete geçen polis, kent genelinde belirlenen adreslere operasyon düzenleyip, asayiş denetimi yaptı. Denetimlerde 378 kişinin kimlik kontrolü yapıldı, aranan 1 şüpheli yakalandı, 3 şüpheliye ise adli ve idari işlem yapıldı. Ayrıca 2 şüpheli gözaltına alınarak haklarında yapılan yasal işlemler sonrası adliyeye sevk edildi. Denetimlerde ayrıca 186 araç kontrol edildi. Kontrol edilen araçlardan 9’una 14 bin 662 lira para cezası uygulandı, 8 araç ise eksikliklerinden dolayı trafikten men edildi.
Kontrol edilen 23 işyerinden 1’ine evrakları eksik olduğu için cezai işlem uygulandı. Denetimlerde ruhsatsız 1 av tüfeği, 3 adet dolu fişek ile kaçak 700 paket sigara ve 115 litre içki ele geçirimdi. Kaçak sigara ve içkiyle alakalı olarak gözaltına alınan şüpheliler de adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here