Gaziantep polisinden “Afrin’e Selam” operasyonu

0
273

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, bir kamyona düzenlenen operasyonda 150 kilo eroin ele geçirildi. Polisler, ele geçirilen eroinle “Gaziantep-Afrin” yazdı.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İl genelinde daha sağlıklı ve güvenli ortamın oluşması, sokak suçlarının azalması amacıyla, uyuşturucu madde imal ve ticareti ile uyuşturucu sokak satıcılarının yakalanmalarına yönelik çalışmalar yürütüyor.
Doğu İllerinden Gaziantep’e yüksek miktarda uyuşturucu madde getirileceği bilgisi alınması üzerine, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, kentin otoban doğu gişelerine uygulama noktası kuruldu. Otobandan çıkış, yapan Antalya plaka kamyon içerisinde narkotik dedektör köpeği Bady marifetiyle yapılan aramada, 2 siyah çanta içerisinde ve araç kasa kısmında 4 çanta içerisinde şeffaf poşetlere konulmuş vaziyette 214 adet paket halinde toplamda 150 kilo eroin ele geçirildi.
Olayla ilgili olarak gözaltına alınan kamyon sürücüsü, hakkında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here