Gaziantep’e 10 milyonluk pırlanta yatırımı

0
362

Gaziantep’te 10 milyon liralık yatırımla kapılarını aralayan Yeşim Daimond, ‘Pırlanta herkesin hakkı’ sloganıyla uluslararası sertifikalı pırlanta ürünleri her kesime ulaştırmayı hedefliyor.    
Yeşim Daimond, Gaziantep’te açıldı. AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Acarsan Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Acar gibi ünlü isimlerin de katılımıyla kapılarını açan Yeşim Daimond Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Durdu Kocalar, 10 milyon liralık yatırımla uluslararası sertifikalı pırlanta ürünleri her kesime ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Mehmet Durdu Kocalar, kuyumculuk sektöründe çıraklık döneminden bu yana yer aldığını, ancak başka yatırımları nedeniyle bir süre ara verdiği sektöre yeniden adım attığını belirtti. Sektörün üretimden pazarlamasına kadar her aşamasına hakim olduklarını, o yüzden bazı yeniliklerle giriş yapmak istediklerini anlatan Kocalar, “Biz 10 milyon liralık yatırımla sektöre yeniden giriş yaptık. Şu an Gaziantep’teki özellikle pırlanta ürünler İstanbul menşeli. Ama biz farkımızı ortaya koyup İstanbul’da kendi atölyelerimizi oluşturduk. Yani yurt dışından pırlantayı getirip, uluslararası geçerliliği olan HRD sertifikalı ürünleri Gaziantep halkına ulaştırdık” dedi.
‘Pırlanta herkesin hakkı’ sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Kocalar, Şu an mağazamızda 150 bin dolarlık ürünler de var, her kadının vazgeçilmezi olan tek taş ve 5 taş pırlanta yüzüğü 2 bin liraya alabileceğiniz ürünler de. Yani her kesime hitap ediyoruz. Biz ayrıca hem ürünlerimizden de hem de fiyatlarımızdan çok eminiz. Şu an sattığımız her ürünü, aynı kalitede olmak şartıyla daha uyguna bulunması halinde geri iade hakkı sunuyoruz. Ayrıca pırlantayı iyi bir yatırım aracı haline de getirmek istiyoruz. Mesela bugün 2 bin dolara aldığınız bir yüzükten bir süre sonra sıkıldınız, daha büyük taşla değiştirmek istiyorsunuz. O zaman yüzüğü aynı fiyattan alıp, yenisini size veriyoruz. Ya da aldığınız yüzüğü satmak istiyorsunuz. O zamanda yüzde 20 ila 30 arasındaki farkla aldığınız yüzüğü geri satın alma garantisi veriyoruz. Aslında bu avantaj altında bile yok. Dolayısıyla pırlanta alanında farklı bir yüzle çıkıyoruz” diye konuştu.
Mehmet Durdu Kocalar, şu an İstanbul’da da mağaza açtıklarına işaret ederek, Gaziantep’te de VİP müşterilerin yararlanabileceği yeni bir mağaza açmaya hazırlandıklarını ayrıca, Türkiye’nin farklı illerinde de şubeleşme adına girişimlerinin devam ettiğini kaydetti.
KİŞİYE ÖZEL ÜRÜNLER
Yönetim Kurulu Üyesi Yeşim Kocalar ise, mağazalarındaki her ürünün kendi tasarımları olduğuna işaret ederek, “Yeşim Daimond’ta bulduğunuz ürünü başka bir yer görmeniz mümkün olmayacak. Kampanyalı bazı ürünler dışında mağazamızdaki ürünlerin yüzde 90’ından Türkiye’de sadece bir tane var. Yani parmağınızdaki yüzük sadece sizde olacak. Ya da boynunuzdaki kolyeyi başka birinde göremeyeceksiniz. Bu da insanların daha özel hissetmelerini sağlıyor. Bizim arkamızda güçlü bir tasarım ekibimiz var. Sürekli yeni tasarımlarla müşterilerimizin karşısında olacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here