Gaziantep’e ‘Tenis’ kompleksi yapılıyor

0
232

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2017 Kasım ayında yapımına başladığı Tenis Kompleksi’ni, 2018 Temmuz ayının sonunda tamamlayarak hizmete açacak. Yepyeni spor kompleksiyle Gaziantepli gençler, kötü alışkanlıklardan uzak tutulacak.
60 bine yakın üniversite öğrencisinin yanı sıra 18 yaş altında 750 bin gencin yaşadığı Gazi şehir, sanayi, kültür ve gastronomi şehir kimliğine, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in öncülüğünde gerçekleştirilen sağlık ve spor içerikli projelerle ‘Gençlik Kenti’ ekleyecek. Spor tesisi sayısını arttırmayı amaçlayan çalışmalara ağırlık veren Büyükşehir, gençler için yeni alanlar açtı.
Fatma Şahin, genç potansiyelden yararlanmayı amaçladıklarını ve bunun için genç nesli spora yönlendirmek istediklerini dile getirdi. Tüm ilçelere halı sahalar yaptırılması talimatını veren Şahin, bunun yanı sıra modern bir tenis kompleksini şehre kazandıracak.
Bu doğrultuda harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri 2 bin 500 metrekare alana tenis kompleksi kuracak. İnşaatına devam edilen komplekste 6 adet açık tenis kordu, bir adet duvar tenisi kordu, 2’şer adet oyun ve fitness alanı, koşu yolu, dinlenme alanı, kafeterya ve süs havuzu yer alacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here