Gaziantep’te 600 bin zeytin fidanı toprakla buluşuyor

0
268

Gaziantep’te, “600 bin zeytin fidanı toprakla buluşuyor” kampanyası başlatan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Balıklı Parkı’nda vatandaşlara zeytin fidanı dağıttı.
Çiftçilere ve vatandaşlara 600 bin adet fidan dağıtımı projesiyle herkesimin takdirini toplayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Balıklı Parkı’nda zeytin fidanı dağıtımı yaptı. Vatandaşlar, Gemlik Zeytin Fidanı alabilmek için dağıtım alanına yoğun ilgi gösterdi.
YEŞİLE ÖNEM VERİYORUZ
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu hedeflerinin daha yeşil bir Gaziantep olduğunu belirterek, “Balıklı parkımızda zeytin fidanı dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Amacımız Gaziantep ve Şahinbey de daha yeşil alanlar oluşturmak. Göreve geldiğimiz günden beri yaklaşık 2 milyon ağaç dikimini, gerek parklarımıza gerek ormanlık alanlarımıza gerekse vatandaşlarımıza dağıtmış olduğumuz fidanlarla gerçekleştiriyoruz” dedi.
BİR İLKE İMZA ATTIK
İlk defa meyve fidanı dağıttıklarını belirten Tahmazoğlu, “Bugün bir ilke imza attık. İlk defa meyveli ağaç dağıtımı gerçekleştirerek, 600 bin adet zeytin fidanı dağıtımı yapıyoruz. Öncelikle çiftçilerimize 475 bin adet zeytin fidanı dağıtımını gerçekleştirdik ve şimdi de vatandaşlarımıza ücretsiz zeytin fidanı dağıtımını yapıyoruz. Bu sayıYı 600 bine tamamlayacağız. Zeytin yazın ve kışın yeşil kalan bir ağaç hem de meyvesiyle yağıyla sofralık bir üründür. Fidanlarımız yöremizin iklimine uygun olup sertifikalı fidanlardır. Vatandaşlarımızın ilgisi oldukça yoğun Gaziantep ve Şahinbey’imize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here