Gaziantep’te askerler yemekten zehirlendi

0
458

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan 106’ncı Topçu Alay Komutanlığı’nda görevli 44 asker, yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Milli Savunma Bakanlığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.
15 Temmuz darbe girişimi sonrası İstanbul’un Maltepe ilçesindeki 2’nci Zırhlı Tugayı’nın taşınması ile Suriye sınırındaki İslahiye’de bulunan 106’ncı Topçu Alay Komutanlığı’nın Alpay Başaran Kışlasında görevlendirilen 44 asker, dün akşam yedikleri yemeğin ardından rahatsızlandı. Mide bulantısı, kusma ve baş ağrısı şikayetleri üzerine askerler, çağırılan ambulanslarla İslahiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada serum tedavisi uygulanan askerlerden çoğunluğu taburcu edilirken, bazıları ise halen kontrol altında tutuluyor.
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA
Milli Savunma Bakanlığı, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde görevli askerlerin zehirlenmesiyle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.
Açıklamada, hastaneye kaldırılan askerlerden 40’ının taburcu olduğu, konuya ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldığı belirtilerek, “Gaziantep’te bulunan 106’ncı Topçu Alay Komutanlığı ve 2’nci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığının (İslahiye) Şehit Üsteğmen Alpay Başaran kışlasında; saat 01.00’dan itibaren sabaha kadar 44 erin rahatsızlanarak revire müracaatı sonrasında kontrol amaçlı olarak İslahiye Devlet Hastanesi’ne sevki gerçekleşmiştir. Sevk edilen personelin hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Hastaneye başvuran 44 personelden 40’ı taburcu edilmiştir. Bakanlığımızca olaya ilişkin süreç yakinen takip edilmekte olup, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından konuya ilişkin inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here