Gaziantep’te bombalı eylem hazırlığındaki PKK’lı terörist yakalandı

0
231

Gaziantep’te terör örgütü KCK/PKK/YPG/YPS’ye yönelik olarak düzenlenen ve 7 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonun detayları ile ilgili Valilik açıklama yaptı. Operasyon sırasında kaçan bir teröristin, yakalanmamak için çatıdan atlayarak intihar girişiminde bulunduğu ve yaralı ele geçirildiği bildirildi.
Gaziantep Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat şube müdürlükleri koordinesinde, özel harekat timleri ve bomba imha uzmanlarının da katılımıyla terör örgütü KCK/PKK/YPG/YPS’ye yönelik operasyon düzenlendiği belirtildi.
PKK’LI TERÖRİST YAKALANMAMAK İÇİN ÇATIDAN ATLADI
Valilik açıklamasında; PKK/KCK terör örgütü silahlı şehir yapılanması YPS (Sivil Savunma Birlikleri), Suriye yapılanması PYD/YPG adına eylem ve faaliyetlerde bulanan örgüt mensuplarına yönelik eş zamanlı gerçekleştirilen operasyon sırasında kaçan YPS’li örgüt mensubu M.H.Ö’nün giriş kapısı açık olan bir evin çatısına çıkarak aşağıya atladığı belirtilen açıklamada, zanlının yaralı olarak ele geçirildiği bildirildi.
BOMBALI EYLEM HAZIRLIĞI YAPIYORLARDI
Açıklamada, operasyon sonucu yakalanan 7 şüphelinin “terör örgütünün YPS yapılanması” içerisinde, “silahlı ve bombalı saldırı, suikast, sabotaj, örgüte eleman temini ve örgütsel yapıyı yeniden kurma” gibi konularda eğitim aldığı, bu doğrultuda eylem ve faaliyetlerde bulunmak amacıyla illegal yollarla Gaziantep’e geldiğinin belirlendiği ifade edildi.
5 KİŞİ TUTUKLANDI
Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorguları tamamlanan 7 şüpheli adli makamlara sevk edildi. Şüphelilerden 5’i “terör örgütüne üye olmak” suçundan Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanırken, 2’si ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here