Gaziantep’te, çöp ev temizlendi

0
41542

Gaziantep’te yaklaşık 10 yıldır tek başına kendi evinde yaşayan Sultan Aksu’nun zamanla ihtiyaçlarını karşılayamamasından oluşan çöp evi Büyükşehir Belediyesi temizledi.
Sultan Aksu’nun evinde oluşan kötü ve pis koku üzerine vatandaşların şikayette bulunmasıyla harekete geçen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, durumu Büyükşehir Belediyesi Evde Yaşam Destek Birimi’ne bildirdi. Hemen harekete geçen Evde Yaşam Destek Birimi; yaşlı kadının sosyal incelemesini gerçekleştirildikten sonra yapılması gerekenleri tespit ederek çalışmalara başladı.
Evde kullandığı eşyaları sınırlı olan kadının, öncelikle tüm eşyaları dışarıya çıkartıldı. Bahçesine atılan çöpler ve kullanılamaz durumdaki eşyaları çöp toplama ekipleri tarafından tahliye edildi ve evin duvarları boyandı. İlaçlama yapılan ev sonrasında Evde Yaşama Destek ekipleri tarafından temizlendi. Aksu’ya yatak, yorgan, halı, perde alınarak yeni bir yaşam alanı oluşturdu. Yaşam koşulları elverişsiz olan Sultan Aksu’nun evinde çalışma yapan ekiplere ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here