Gaziantep’te dolandırıcılık operasyonu: 5 gözaltı

0
283

Gaziantep’te, internet üzerinden anlaştıkları vatandaşa, başkasına ait küçük ve büyükbaş hayvanları kendilerinin gibi göstererek satma bahanesiyle 245 bin lira dolandıran 5 şüpheli polis tarafından yakalandı. Olayla ilgili olarak 6 kişi de aranıyor.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Siirt İli Kurtalan İlçesinden internet üzerinden görüştüğü kişilerle anlaşarak Gaziantep’e gelen ve ismi açıklanmayan bir vatandaş dolandırıldıklarını iddia ederek polise başvurdu. Polis, başkasına ait büyükbaş ve küçükbaş hayvanları kendilerinin gibi göstererek satma bahanesiyle vatandaşı 245 bin lira dolandıran şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, şüphelilerden E.Ö., M.S., İ.T. ve İ.D.’yi Gaziantep’te, A.R.B.’yi ise Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaptığı operasyonla gözaltına aldı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen 33 bin 500 lira, dolandırılan vatandaşa iade edilirken, şüpheliler emniyette işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.
Polisin olaya karıştığı belirlenen A.D., M.A.D., H.D, N.İ., D.K. ve A.A.’yı yakalama çalışmasının devam ettiği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here