Gaziantep’te Huzur Operasyonu

0
266

Gaziantep’in merkez Şahinbey ilçesinde “Huzur Operasyonu” düzenlendi. Suç ve suçlularla kesintisiz mücadele etmek amacıyla yapılan uygulamalarda, 24 ekip ve 65 personel görev aldı.
Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde genel asayiş, suç işlenmesinin önlenmesi, işlenmiş suçların faillerinin yakalanması, hırsızlık, uyuşturucu kullanımı ve ticaretine yönelik suçlar ile mücadele ve terör saldırılarını önlemek amacıyla 24 ekip ve 65 personelin katılımıyla huzur operasyonu yapıldı.
İlçe genelinde 21.00 ile 23.00 saatleri arasında gerçekleştirilen uygulamalarda, 642 kişinin kimlik sorgulaması yapıldı, 16 iş yeri, 4 park ve 394 araç kontrol edildi. Denetimler sonucunda 6 araca 785 lira trafik cezası uygulandı, 5 araç da trafikten men edildi.
Şahinbey’deki uygulama sırasında durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçtaki E.G’nin üzerinde 420 gram esrar, bir ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 4 mermi ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlı, hakkında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here